(© sxc.hu)

Butelka napoju gazowanego wydaje się niegroźna, zwłaszcza gdy zamiast cukru zawiera sztuczne substancje słodzące. Czy na pewno jest bezpieczna dla zdrowia?

Napoje gazowane nie cieszą się uznaniem specjalistów od żywienia, którzy z upodobaniem wytykają im wysoką zawartość cukru. Mogłoby się wydawać, że dietetyczne wersje popularnych napojów zyskają aprobatę dietetyków i lekarzy, ale stało się inaczej. Jak wykazały bowiem badania naukowe, spożywając napoje gazowane (zarówno dietetyczne, jak i słodzone cukrem), stajemy się bardziej podatni na rozwój chorób naczyń krwionośnych. Jak na ironię, dietetyczne napoje okazały się jeszcze bardziej szkodliwe niż tradycyjne, zawierające dużo cukru i kalorii.

WIĘCEJ NA TEMAT W SERWISIE abcZDROWIE.pl


Partnerem serwisu jest

Czytaj także

    Komentarze (2)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    marta (gość)

    Ja piję zdrową herbatkę, ale tylko zielona lub czerwona. A dobra herbatka również świetnie pomaga w odchudzaniu. Ale sama herbata nie pomoże, wiem ze swojego doświadczenia. Mnie sie udało, zaczęłam inaczej się odżywiać, do tego poleciła mi znajoma świetną herbatę, a miałam jeszcze kilka kg. do przodu, których się pozbyłam, wyglądam lepiej, młodziej. Nie udałoby mi się bez świetnego programu o którym możecie poczytać na (www.idealnafigura.com/gberes)