Bibliotekarze, czytelnicy i miłośnicy książek oraz rowerów wystartowali dzisiaj w Rajdzie Rowerowym "Odjazdowy Bibliotekarz". Wszyscy w świetnych humorach wyruszyli o godzinie 9:00 z gnieźnieńskiego rynku w 65-kilometrowy rajd do Powidza.

V edycja Rajdu Rowerowego "Odjazdowy Bibliotekarz" w GnieźniePo raz 5. organizowany jest w Gnieźnie Rajd Rowerowy "Odjazdowy Bibliotekarz". Ta cykliczna impreza gromadzi bibliotekarzy, czytelników i miłośników książek oraz rowerów. Celem tego wydarzenia jest przejazd przez miasto i lokalne tereny, a także wspólne spędzenie czasu w gronie osób o podobnych pasjach.

W tym roku uczestnicy rajdu, którzy wystartowali dzisiaj o 9:00 z gnieźnieńskiego rynku, pojadą trasą nad jezioro Powidzkie i z powrotem. Trasa łącznie liczyć będzie 65 kilometrów, czyli przewidziana dla wprawionych rowerzystów. Po przyjeździe na miejsce organizatorzy zapewniają uczestnikom poczęstunek, a także m.in. będzie można zapoznać się z ofertą bookcrossingu. Nie zabraknie również gier i zabaw ruchowych na świeżym powietrzu.

Zobacz jak startował rajd na rynku:


Cechą charakterystyczną rajdu "Odjazdowy Bibliotekarz" jest posiadanie przez jego uczestników pomarańczowych strojów lub elementów odzieży w tym kolorze - czapek, chustek, kokard, baloników i innych.

- Dowiedzieliśmy się o tej świetnej akcji i postanowiliśmy pojechać całą rodziną. Jesteśmy świetnie przygotowani i bez problemu przejedziemy te 65 kilometrów, bo codziennie jeździmy na rowerach do pracy, do szkoły - powiedzieli nam pani Nadzieja, Dariusz i Igor.

- Ja już od kilku lat uczestniczę w tego typu rajdach i jestem zagorzałym rowerzystą. Już od dzieciaka jeżdżę na rowerach i bardzo lubię takie wycieczki. Nie przeraża nas też odległość, bo prawie codziennie staramy się robić tyle kilometrów, ja trochę mniej, kolega więcej, ale wyzwania trzeba podejmować. Kochamy rowery i bardzo się cieszymy, że tu jesteśmy i mamy nadzieję, że szczęśliwie dotrzemy do celu - skomentowali pan Marek i pan Stanisław.

W tegoroczny rajd włączyły się Biblioteka Pedagogiczna z filią w Gnieźnie, biblioteka GSW Milenium, biblioteka Instytutu Kultury Europejskiej UAM.

Rower

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!