W święto Trzech Króli ulicami miasta przemaszeruje specjalny orszak. - Będzie on miał a charakter kolorowego, wspólnego kolędowania w przestrzeni miejskiej.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Jego przebieg to atrakcyjne kolorowe i wesołe miejskie kolędowanie w czasie Uroczystości Objawienia Pańskiego - mówi ks. Jacek Orlik, proboszcz parafii pw. św. Maksymiliana w Gnieźnie.

Jak dodaje, orszak stanowić będą trzy grupy - Orszak Europejski to grupa harcerska i śródmieście. Wystąpi w kolorze czerwonym. Będzie to orszak król Kacpra z kadzidłem. Wyrusza on o godz. 12.30 spod pomnika Ku Czci Harcerzy na skwerze Orląt Lwowskich. Orszak Azjatycki to grupa z Osiedla Winiary, w kolorze zielonym. Będzie to orszak króla Melchiora ze złotem. Wyruszy o godz. 12.30 sprzed Szkoły Podstawowej nr 6 przy ul. Żwirki i Wigury. Orszak Afrykański to grupa Gimnazjum nr 2 i centrum, w kolorze niebieskim. Jest to orszak króla Baltazar z mirrą. Wyrusza o godz. 12.30 sprzed Gimnazjum nr 2 przy ul. Pocztowej.

- Wszystkie grupy spotykają się o godz. 13.00 na placu przy Kościele Garnizonowym. Tam też każdy z obecnych otrzymuje papierową koronę oraz śpiewnik z kolędami - mówi ks. Jacek Orlik, proboszcz parafii pw. św. Maksymiliana w Gnieźnie. O godz. 13.15 następuje wspólny przemarsz Trzech Króli do Katedry. O godz. 14.00 na schodach przykatedralnych, przy pomniku Bolesława Chrobrego, w miejscu ustawionej szopki królowie oddają pokłon Dzieciątku Jezus.

- Inicjatywa ta, za wiedzą i zgodą władzy duchownej oraz władz świeckich, kierowana jest do wszystkich mieszkańców Gniezna i Powiatu, do rodzin z dziećmi, a także do osób starszych - mówi ks. Jacek i zachęca do wzięcia udziału w orszaku.

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!