Jacek Rutkowski uważa, że obecne prawo nie pozwala na skuteczną walkę z chuligaństwem na stadionach Jacek Rutkowski uważa, że obecne prawo nie pozwala na skuteczną walkę z chuligaństwem na stadionach

Jacek Rutkowski uważa, że obecne prawo nie pozwala na skuteczną walkę z chuligaństwem na stadionach. (© Grzegorz Dembiński)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Po zadymie na meczu z Legią właściciel Lecha sprzeda klub? Jacek Rutkowski zabrał głos w sprawie zadymy na meczu z Legią

Jacek Rutkowski, właściciel Lecha Poznań i prezes spółki Amica odniósł się do wydarzeń, mających miejsce na stadionie Inea Stadion w ubiegłą niedzielę podczas meczu Lech - Legia. - Trzeba zmian ustawodawczych. Mówię to jako kibic. Właściciel Kolejorza odniósł się także do pytania o to, czy sprzeda klub.

Poproszony o komentarz - właściciel klubu Lech Poznań - Jacek Rutkowski, podczas otwarcia showroomu spółki Amica na stadionie Inea, odniósł się do niedzielnych wydarzeń, które rozegrały się podczas meczu Lecha z Legią.

- Stadion jest miejscem spotkań piłkarskich, ale także koncertów. Dzieje się tu bardzo wiele. Jest także miejscem, gdzie mieszczą się nasze biura, a także nowo otwarty showroom, który może być ciekawym punktem wycieczek po stadionie. Wydarzenia z niedzieli nie mają z nami nic wspólnego. Mecz był piłkarskim wydarzeniem, który zmienił się w wydarzenie chuligańskie - mówi Jacek Rutkowski.

Czytaj też:http://poznan.naszemiasto.pl/artykul/lech-poznan-byl-regularnie-karany-za-wybryki-kiboli-zadyma,4658393,galop,t,id,tm.html;Lech Poznań był regularnie karany za wybryki kiboli. Zadyma po meczu z Legią to nie jedyny taki przypadek[/a]

Czy prezes Lecha uważa, że powinny nastąpić zmiany w prawie, by do podobnych zdarzeń nie dochodziło?

- Mogę powiedzieć tylko jako kibic, bo prezesem jestem spółki Amica Wronki SA, a nie prezesem Lecha. To problem skomplikowany, którego rozwiązanie leży po stronie ustawodawców. Wiadomo, że policja nie ma żadnych narzędzi ścigania takich chuliganów - to nie są jednostki antyterrorystyczne. Władza musi podjąć tu jakieś działania - stwierdził.

Czy po ostatnich wydarzeniach zamierza sprzedać klub?

- Nie, oczywiście, że nie. To nie wchodzi w ogóle w grę - dodał Rutkowski.

Zadyma na meczu Lech - Legia. Zobacz wideo:


Widzisz wypadek? Coś cię zaniepokoiło? Chcesz się czymś pochwalić?
Pisz do nas na: poznan@naszemiasto.pl
lub zostaw nam wiadomość na facebooku

Lech Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!