Podczas 26. finału WOŚP gnieźnianie zagrali w Irlandii. Zespół Zagrali i Poszli wystąpił w Galway wraz ze swoimi przyjaciółmi - Aleksandrem Schmidtem (Tom Bishop) i Mikołajem Woźniakiem (Huskarl)

WOŚP: Gnieźnianie zagrali w Irlandii. Zagrali i Poszli wraz z przyjaciółmi wystąpili w GalwayDzisiaj rozpoczyna się, już po raz 26., finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Szczególnie w tym roku sporo polskich muzyków postanowiło w ramach akcji włączyć się w granie nie tylko w Polsce, ale także w innych krajach. Jurek Owsiak rozpoczął tegoroczny finał już kilka dni temu w Chinach wraz z polskim zespołem Roan z Solca Kujawskiego. Tymczasem nasza gnieźnieńska formacja Zagrali i Poszli wraz z przyjaciółmi - Aleksandrem Schmidtem (Tom Bishop) i Mikołajem Woźniakiem (Huskarl) zagrali w sobotę w irlandzkim klubie Seven - The Loft w Galway.
- Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w tym roku nie tylko w Polsce, ale też tradycyjnie za granicą, tam, gdzie nasi rodacy pracują, mieszkają i podtrzymują kontakty z ojczyzną. Organizatorami tegorocznego finału WOŚP tu w Irlandii są harcerze z 1. Polskiego Szczepu Harcerskiego "Na Szlaku" z Galway. O harcerskich korzeniach ZiPów wiadomo powszechnie, dlatego ochoczo zareagowaliśmy na zaproszenie. Jesteśmy tu dzisiaj w Galway i wspieramy WOŚP - powiedział nam przed koncertem Andrzej Janka, lider zespołu Zagrali i Poszli.
- Z powodów logistycznych ZiP nie może pojawić się w Irlandii całym składem, ale i na to znalazło się rozwiązanie. Gościnnie w szeregach zespołu pojawią się artyści doskonale znani mieszkańcom Grodu Lecha – Aleksander Schmidt na mandolinie i cigar box gitarze oraz Mikołaj Woźniak na dudach i harmonijce ustnej. Będzie się działo! - dodał Andrzej Janka.

Zarówno Mikołaj, jak i Aleksander kochają muzykę, więc z wielką przyjemnością odpowiedzieli na zaproszenie dołączenia do ZiPów w trakcie ich podróży do Irlandii.
- Dlaczego dołączyłem do składu właśnie na ten koncert? To proste... kocham muzykę. Z chłopakami z Zagrali i Poszli gra mi się świetnie. To dobra kapela! Nie dość, że grają solidną i wartościową muzykę to ich utwory są bardzo różnorodne. Fakt, że koncert odbędzie się już dzisiaj w Irlandii wywołuje jeszcze większy ogrom pozytywnej energii - skomentował Mikołaj Woźniak.
- Dodatkowo w tej muzyce się odnajduję, czyli w szeroko rozumianej muzyce folkowej. Trochę w niej klimatu morskiego, trochę gór a nawet country. Moim głównym instrumentem są dudy. One wymagają czegoś więcej, a z tym zespołem czują się i brzmią dobrze. Jak one czują się dobrze, to mi w duszy też gra. Oprócz dud gram również na harmonijce ustnej. Ten wdzięczny instrument pasuje do tej muzyki. Wprowadza trochę wesołości, ale też melancholii. Cieszę się, że będę mógł zaprezentować dudy wielkopolskie w Irlandii. To piękna rzecz prezentować wielkopolski folklor w kraju, gdzie dudy są instrumentem niezwykle zakorzenionym - dodaje Mikołaj.

- Dam z siebie wszyscy podczas koncertu w Galway. Zdecydowanie warto grać dla WOŚP, ponieważ dobro wraca. Nigdy nie wiemy czy my albo ktoś z naszych bliskich nie będzie korzystał ze sprzętu kupionego przez Fundację - podkreślał Aleksander Schmidt.

Po koncercie wrażenia poszczególnych członków zespołu były jak najbardziej pozytywne. Ponownie zapytaliśmy lidera Zagrali i Poszli jak gnieźnieński zespół został przyjęty w Irlandii.
- Dzisiejszego wieczora daliśmy w sumie aż 3 koncerty. Teraz jesteśmy nieco zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi. Było mega wspaniale! Ludzie cudowni, Polacy fajnie tu się zorganizowali, mocna społeczność, wszyscy sobie pomagają - powiedział Andrzej Janka.

Dzisiaj w Gnieźnie jeszcze sporo wydarzeń związanych z wielkim graniem WOŚP. Dołączajcie do poszczególnych akcji i wpierajcie Fundację. Warto dodać, że w ciągu 25 lat istnienia Fundacja zebrała i przeznaczyła na wsparcie dla szpitali ponad 830 milionów złotych.

Zespół Zagrali i Poszli będzie można obejrzeć i posłuchać m.in. na koncercie już w najbliższą sobotę 20. stycznia w Klubie Muzycznym Młyn. W imieniu zespołu zapraszamy.

Zobacz start finału WOSP w Gnieźnie - KLIKNIJ!WOŚP

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!