Wybieramy komputer dla ucznia. Czym kierować się przy zakupie laptopa dla dziecka?

Akcja specjalna Intel
Komputer dla dziecka? Tak! Używany we właściwy sposób i pod kontrolą rodziców jest naprawdę pomocnym i bezpiecznym narzędziem do nauki i zabawy.
Komputer dla dziecka? Tak! Używany we właściwy sposób i pod kontrolą rodziców jest naprawdę pomocnym i bezpiecznym narzędziem do nauki i zabawy.
Komputer dla dziecka? Tak! Używany we właściwy sposób i pod kontrolą rodziców jest naprawdę pomocnym i bezpiecznym narzędziem do nauki i zabawy.

Programy pakietu biurowego, takie jak edytor tekstu, arkusz kalkulacyjny czy aplikacja do tworzenia prezentacji to podstawowe narzędzia pomagające w nauce już od najmłodszych lat. Dostęp do Internetu to źródło informacji zarówno związanych z zagadnieniami omawianymi w szkole jak i sposób na poznanie ciekawostek dotyczących otaczającego dziecko świata. Nadzorowane przez rodziców czy nauczycieli eksplorowanie sieci może być dla ucznia źródłem nowych pasji i zainteresowań. Do uczniów na każdym etapie edukacji skierowanych jest wiele aplikacji i gier edukacyjnych, pomagających w nauce matematyki, języków obcych, a nawet podstaw kodowania. Nie można zapominać także o tym, że w wieku nastoletnim komputer z dostępem do Internetu staje się dla dziecka narzędziem ułatwiającym komunikację ze szkolnymi kolegami, tak ważną na tym etapie rozwoju. Te i wiele innych argumentów przemawiają za tym, że każdy uczeń powinien posiadać własny komputer.

Czytaj też: Nauka programowania dla najmłodszych

Jest to także inwestycja w przyszłość dziecka. W dzisiejszym świecie komputer jest podstawowym narzędziem pracy na większości stanowisk. Wszelkie umiejętności związane z obsługą komputera zdobyte w dzieciństwie przydadzą się w dorosłym życiu. Umiejętne korzystanie z komputera to już nie tylko ułatwienie, ale konieczność.
Gdy już podejmiemy decyzję o zakupie komputera dla naszej pociechy, pojawia się wiele pytań związanych z tym jaki sprzęt wybrać. Czy zdecydować się na rozwiązanie stacjonarne czy laptopa? Jakie komponenty powinien mieć dobry komputer? Czym kierować się przy zakupie? Rozważając typ komputera warto wybrać laptopa zamiast komputera stacjonarnego. Mobilność laptopów to ogromna zaleta, a dzisiejsze modele w swojej wielofunkcyjności i wydajności nie ustępują komputerom stacjonarnym. Ponadto, są one tańsze od klasycznych komputerów biurkowych. Określając budżet na zakup laptopa pamiętajmy o wydajnych podzespołach. Inwestycja w dobrą konfigurację laptopa nie pójdzie na marne, gdyż będzie on dłużej służył dziecku. Wybór komputera z procesorem Intel zagwarantuje płynną pracę i bezproblemowe odtwarzanie aplikacji i multimediów. Ważną zmienną jest także system operacyjny. Najlepszym wyborem będzie najnowszy Windows 10, który pozwoli na odtwarzanie wszystkich dostępnych na rynku gier i aplikacji, także tych pomocnych w nauce.

Czytaj też: Niedrogi, solidny, wydajny, a do tego wielozadaniowy – jaki komputer wybrać?

Zwróćmy również uwagę na mobilność sprzętu, czyli długość czasu pracy laptopa na jednym ładowaniu baterii oraz jego wagę i wymiary. W domowych warunkach najlepiej sprawdzi się laptop o przekątnej ekranu 15 cali. Na większym ekranie praca będzie najwygodniejsza i najmniej obciążająca dla wzroku dziecka. Świetnym przykładem jest Lenovo Z51 – multimedialny laptop z 15-calowym wyświetlaczem Full HD, systemem Windows 10, wydajnym procesorem Intel Core i3 oraz 4 GB pamięci RAM. Sprawdzi się dla dziecka, które często korzysta z gier i aplikacji edukacyjnych, ogląda filmy czy pracuje w bardziej zaawansowanych programach, np. graficznych. Dla ucznia, który używa komputera głównie do edytowania tekstów, tworzenia prezentacji czy przeglądania Internetu wybierzmy laptopa o mniejszych możliwościach, ale większej mobilności. Na przykład 13-calowego laptopa HP Stream o młodzieżowym wyglądzie, wyposażonego w pamięć RAM 2 GB oraz procesor Intel Celeron. Laptop ten waży jedynie 1,55 kg, dzięki czemu nie obciąży nadmiernie kręgosłupa dziecka. Dla nastolatka, który często uczy się z pomocą komputera poza domem możemy kupić tańszy model - wygodnego laptopa 2w1 o 10-calowym ekranie.

Czytaj też: Kluczowe parametry nowych laptopów. Jak wybrać dobry komputer przenośny?

Wartą uwagi propozycją będzie HP Pavilion x2, czyli laptop i tablet w jednym, z czterordzeniowym procesorem Intel Atom i pamięcią RAM 2GB. Model ten waży niewiele więcej niż 1 kg, a jedno naładowanie baterii starczy spokojnie na kilka godzin pracy, co czyni go niezwykle mobilnym. Podczas zakupów upewnijmy się, że sprzęt będzie objęty ochroną serwisową i dokładnie sprawdźmy czas obowiązywania gwarancji, który powinien wynosić minimum 12 miesięcy. Kupując sprzęt w sklepie RTV Euro AGD mamy możliwość dodatkowego ubezpieczenia go na wypadek awarii po upływie gwarancji producenta.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto