W czwartek, 1 listopada na ul. Gdańskiej na odcinku od Wiaduktu Solidarności do Trasy Zjazdu Gnieźnieńskiego wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy. Jednocześnie wprowadza się tam postój pojazdów po lewej stronie jezdni skośnie do krawężnika. Ponadto na placu znajdującym się pomiędzy ul. Gdańską, a Trasą Zjazdu Gnieźnieńskiego usytuowany zostanie dodatkowy parking.
Równocześnie ul. Wodna, ul. Żuławy (przy cmentarzu), ul. Świętokrzyska i ul. Żabia pozostaną ulicami jednokierunkowymi - (zmiana organizacji ruchu na tych ulicach będzie obowiązywała w okresie od środy, 31 października od godz.6:00 do piątku, 2 listopada do godz.22:00).
Cmentarz na Witkowskiej
Organizacja ruchu w rejonie tego cmentarza odbywać się będzie na takich samych zasadach, jak w latach ubiegłych - ulica Witkowska na całym odcinku pozostaje dwukierunkowa.
W celu ułatwienia jazdy i parkowania wyznaczono ulice jednokierunkowe:
- ulica Słoneczna – na odcinku od ulicy Witkowskiej do ul. Surowieckiego,
- ulica 17 Dywizji Piechoty – na odcinku od ul. Witkowskiej do ul. Wesołej
-ulica Wesoła - na odcinku od ul. 17 Dywizji Piechoty do ul. Grunwaldzkiej
(zmiana organizacji ruchu na tych ulicach będzie obowiązywała w czwartek, 1 listopada 2018r. od godz. 6:00 do godz. 22:00).
Wszystkie zaplanowane zmiany w organizacji ruchu kołowego zostaną oznaczone odpowiednimi znakami drogowymi. Prosimy wszystkich użytkowników ruchu o zwracanie szczególnej uwagi na oznakowanie dróg (szczególnie w rejonach cmentarzy) oraz bezwzględne stosowanie się do tego oznakowania oraz poleceń wydawanych przez osoby kierujące ruchem.
W dniu 01.11.2018r. (czwartek). zostaną uruchomione dodatkowe autobusy (linia - A). kursujące na trasach:
LEDNICKA. - Gdańska III - Gdańska IV (przed wjazdem na obwodnicę *) (do Lednickiej - Żwirki i Wigury II za zjazdem z obwodnicy *) - Łaskiego Jeziorna - Dalkoska II - (do Lednickiej p/Wawrzyńca) - Chrobrego
Kościuszki - (do Lednickiej p/Dworcową) - .WITKOWSKA.
WSCHODNIA. - Fabryczna - Reymonta III - Słowackiego - Roosevelta III Budowlanych - Żwirki i Wigury - Gdańska IV (przed wjazdem na obwodnicę *)
(do Wschodniej - Żwirki i Wigury II za zjazdem z obwodnicy *) - Łaskiego
Jeziorna - Dalkoska II - (do Wschodniej p/Wawrzyńca) - Chrobrego
Kościuszki - (do Wschodniej p/Dworcową) - .WITKOWSKA.
Obwodnica * - Trasa Zjazdu Gnieźnieńskiego.
(A) Godziny odjazdu: - z ul.Lednickiej od godz. 9.35 co 60 minut, od godz. 12.25 do 17.25 co 30 minut
- z ul.Wschodniej od godz. 10.00 co 60 minut, od godz. 12.00 do 17.00 co 30 minut
Z dodatkowych autobusów ( A ) mogą korzystać pasażerowie posiadający bilety jednorazowe, 60 - minutowe lub sieciowe.
Linia nr .23. w dniach .31.10. i 2.11. (środa i piątek):
- z ul.Reymonta od godz. 9.00 do 17.00 co 60 minut.
- z ul.Czarnieckiego od godz. 9.30 do 16.30 co 60 minut.
W dniu .02.11. (piątek) autobusy będą kursować według rozkładu jazdy obowiązującego .w DNI ROBOCZE WAKACYJNE.
Szczegółowe informacje - (24h) dyspozytor MPK tel. (61) 425-66-92.
Stop agresji drogowej. Film policji ze Starogardu Gdańskiego
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?