Paweł Brzeźniak
Alan Berczyński został zwycięzcą Grand Prix Polski 2020 w klasie motocykli do 600 cm3 pojemności Antoni Sanecki
Alan Berczyński został zwycięzcą Grand Prix Polski 2020 w klasie motocykli do 600 cm3 pojemności! Gnieźnianin wygrał ostatnią rundę GP Polski wyścigów w Pile i tym samym umocnił się na pierwszej pozycji. Za nami zakończenie sezonu, po którym Alan odebrał puchar mistrza GP Polski w klasie motocykli do 600 cm3 pojemności.

- Niestety, ale pogoda nam nie dopisała i podczas zawodów spadł deszcz. Niestety, w takich warunkach rozgrywanie zawodów jest bardzo niebezpieczne, szczególnie dla motocyklistów - z wiadomych przyczyn. Udało się dokończyć zawody, gdy się przejaśniło, ale niestety nie było możliwość rozegrania ćwierćfinałów, półfinałów i finałów, dlatego miejsca na podium były przyznawane za uzyskane najlepsze czasy. Udało mi się wykręcić najlepszy czas w swojej klasie zajmując pierwsze miejsce - opisuje Alan Berczyński.

Jeśli chodzi o klasyfikację generalną, już podczas 4 rundy Alanowi udało się wywalczyć taką przewagę punktową nad rywalami, że nie byli w stanie odrobić straty, co dało 1 miejsce w klasyfikacji generalnej w swojej klasie!

Alan Berczyński swoim Suzuki GSX-R 600 wygrał 4 z 5 rund Grand Prix Polski w klasie MOTO1, czyli motocykli do 600 cm3 pojemności. Ponadto, dwa razy zajął 2 miejsce na Car Fest w Makowicach, gdzie ścigał się w klasie motocykli do 750 cm3 pojemności motocyklem, którym w GPP startuje w klasie motocykli do 600 cm3 pojemności.

Na czym polegają zawody?
Zawody polegają na przebyciu dystansu 1/4 mili czyli trochę ponad 400 metrów w jak najkrótszym czasie. Spośród najlepszych czasów osiągniętych w eliminacjach wyłanianych jest grupa zawodników z kilkunastu klas, którzy rywalizują ze sobą w parach. W tych przejazdach brane jest pod uwagę nie tylko ET(czas przejazdu) jak kwalifikacjach, ale również RT(czas reakcji na zielone światło), czyli wygrywa zawodnik, który jako pierwsza pojawi się na linii mety.

- Wszystko zawdzięczam innym zawodnikom, ich poradom oraz wsparciu niektórych osób, które we mnie uwierzyły i pomogły mi to osiągnąć, za co jestem im bardzo wdzięczny - mówi nasz zawodnik.