Bardzo dobra gra Stelistek na Turnieju w Łomży

Tadeusz NowakZaktualizowano
Bardzo dobrze zaprezentowały się tenisistki stołowe Stelli Gniezno na Turnieju Ogólnopolski Seniorów w Łomży. Do finałów tego turnieju awansowały Az cztery zawodniczki Stelli Gniezno: Magdalena Górowska, Roksana Załomska, Paulina Nowacka uzyskując limit z poprzedniego udanego turnieju oraz Karolina Jeleniewska wygrywając eliminacje wojewódzkie.

Niestety Karolina z powodów osobistych nie mogła wystartować w tych zawodach. Natomiast bardzo udany występ zanotowały pozostałe pingpongistki Stelli. Zarówno Magdalena Górowska. Roksan Załomska i Pailina Nowacka wygrały grupę eliminacyjną. Górowska pokonując: Monikę Jablońska z Lublina3:0, Aleksandre Piętę z Częstochowy 3:0, Joanne Drygas z Obornik 3:0 oraz w grze o finałową 16-tkę Alicję Leśniak z GLKS Nadarzyn 4:0. Paulina Nowacka pokonując Anetę Olendzką 3:0, Dominike Dąbrowską 3:1 i ulegając Monice Zielińskiej 2:3 oraz w grze o finałową 16-tkę pokonując Natalię Bajor z Wrocławia 4:2. Natomiast Roksana Załomska w grupie pokonała Martę smętek3:2, Izabelę Godlewską z Nowego Targu 3:0, Zuzanne Samsel z Nadarzyna 3:0 i niestety ulegaję w grze o finałową 16-tkę po dramatycznym meczu Klaudii Kusińskiej 3:4.

W niedzielę w batali już z udziałem najlepszych zawodniczek ekstraklasy Górowska uległa po długim pojedynku z defensorką z Krakowa Antoniną Szymańską 3:4, wygrywając potem z Natalią Bajor 4:2 . Paulina Nowacka natomiast uległa Agacie Pastor z Polkowic 0:4, potem wygrała z Klaudia Kusińską. Zarówno Magda Górowska i Paulina Nowacka zajęły w tym turnieju miejsca 9-12, a Załomska miejsce siedemnaste. Tym dobrym występem wszystkie trzy zawodniczki zapewniły sobie udział w Finalach Mistrzostw Polski Seniorów, które rozegrane zostaną w dniach 1-4 marca w Wieliczce. Jednocześnie Roksana Załomska została powołana do Kadry Narodowej Młodzieżowej, a Paulina Nowacka do Kadry Narodowej Juniorek. Paulina Nowacka została powołana do reprezentacji Polski na Turniej Pro Tour Juniorów w Hodoninie w Czechach w dniach 16-19 lutego.

polecane: FLESZ: EURO 2020 - Polacy z rekordową premią za awans