Biegacze Szkoły Podstawowej nr 1 w Witkowie zdobyli podwójne wicemistrzostwo województwa

SP 1 Witkowo/Facebook
Po zwycięstwie w Mistrzostwach Powiatu w drużynowych biegach przełajowych, lekkoatleci Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Borysa w Witkowie wyruszyli na wojewódzki finał w Żerkowie. Reprezentanci szkoły, pod wodzą Pawła Piniarskiego i Krzysztofa Nowińskiego, zdobili podwójne wicemistrzostwo województwa.

Na starcie stanęło blisko 1800 zawodników z całego województwa. Nasz powiat reprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Borysa w Witkowie, którzy dzielnie walczyli i zdobyli ogromny sukces. Drużyny dziewcząt i chłopców (rocznik 2003 - 2005) zdobyły II miejsca w wojewódzkim finale drużynowych biegów przełajowych.

"Nie ukrywamy, że zdecydowaną większość naszych drużyn stanowili uczniowie III klas gimnazjum i klas ósmych. Zmęczeni, ale szczęśliwi, z tarczą, wróciliśmy do Witkowa": czytamy na stronie facebookowej szkoły.
Zobacz pełen wpis:

Uczniowie, którzy reprezentowali poszczególne drużyny:
- dziewczęta - Wendland Ola, Łuczyńska Wiktoria, Wierzbicka Daria, Nowicka Zuzanna, Kaźmierczak Angelika, Kerber Klaudia;
- chłopcy - Włodarczyk Patryk, Blaszyński Nikodem, Białas Jakub, Białas Dawid, Walerus Szymon.

Zobacz: Anna Lewandowska spotkała się z Kobiecą Drużyną Piłkarską z Poznania. Na co dzień wiele piłkarek wykonuje zawody bardzo odległe od sportu, jak tester oprogramowania...