"Burzliwy" mecz CS Superligi. Aseko Orzeł Gniezno walczył do końca ze Śląskiem Świętochłowice

Mikołaj Stopczyński
Tym razem gnieźnieńscy speedrowerzyści musieli uznać wyższość rywali. Wyrównana walka trwała do końca pomimo załamania pogody.

Tegoroczny weekend zapowiadany był jako gratka dla fanów speedroweru. Na 22 i 23 maja zaplanowano aż dwie kolejki w ramach CS Superligi, w tym przełożone starcie Aseko Orła Gniezno ze Śląskiem Świętochłowice. W zeszłym sezonie gnieźnieńska drużyna Marcina Puka zakończyła sezon na drugim miejscu, ustępując jedynie zawodnikom ze Świętochłowic. Z tego względu na torze przy ul. Parkowej wielu kibiców oczekiwało starcia mistrzów, które ostatecznie przebiegło w niecodzienny sposób.

Problemy z meczem zaczęły się już po południu, kiedy nad Gnieznem przeszła krótka, lecz bardzo intensywna burza. Organizatorzy nie poddali się i po sprawnym osuszeniu toru zawodnicy pojawili się przy ul. Parkowej. Od samego początku starcie drużyn zapowiadało się niezwykle interesująco, gdyż pierwsze biegi kończyły się remisem, a kolejne przynosiły zmienną, niewielką przewagę każdej ze stron, by w połowie meczu przynieść wyrównany wynik 40-40. Niektóre wyścigi trzeba było kilkukrotnie powtarzać przez problemy z taśmą startową, która często ulegała rozregulowaniu. O zwycięstwie Śląska przesądziły dwa biegi, w których wykluczono po jednym zawodniku gnieźnieńskiej drużyny. Dwa stracone punkty odbiły się na ostatecznym wyniku, a mecz, mimo wyrównanej walki do samego końca, zakończył się zwycięstwem gości 80-78. Tym samym Aseko Orzeł Gniezno poniósł pierwszą porażkę na nowym torze przy ul. Parkowej.

W trakcie meczu organizatorzy znów musieli walczyć z załamaniem pogody. Nad miastem przeszła kolejna burza, która zalała tor i "odstraszyła" część kibiców. Sędzia nie zdecydował się jednak na przerwanie meczu, a po przejściu ulewy zawodnicy obu drużyn pomogli ekipie technicznej w osuszeniu toru. Po półgodzinnej przerwie udało się wznowić mecz. W jej trakcie przeprowadzono jedną z planowanych licytacji charytatywnych, z których zebrane pieniądze trafią do chorującej na MSA Olgi Miśkiewicz. Pozostałe aukcje odbędą się w formie zdalnej na faceboobkowej stronie Aseko Orła Gniezno.

Kolejny mecz speedrowerowy rozpocznie się jutro o godzinie 16:00. Aseko Orzeł Gniezno podejmie TSŻ Schoenberger Toruń.