Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Czy gnieźnianie dowiedzą się o wydarzeniach w mieście?

Paweł Brzeźniak
Czy gnieźnianie dowiedzą się o wydarzeniach w mieście?
Czy gnieźnianie dowiedzą się o wydarzeniach w mieście? archiwum Polskapresse
Przyjrzeliśmy się jednej z obietnic wyborczych złożonych przez prezydenta Gniezna, Jacka Kowalskiego. Mieszkańcy naszego miasta usłyszeli o niej podczas kampanii w 2010 roku.

W programie wyborczym prezydenta Jacka Kowalskiego z 2010 roku w dziale kultura w pkt. 19 czytamy: "Wdrożę system SMS-owego powiadamiania mieszkańców Gniezna o planowanych imprezach kulturalnych, sportowych i innych ważnych wydarzeniach miejskich". Niejednokrotnie można usłyszeć narzekania, że mieszkańcy Gniezna są słabo poinformowani na temat zaplanowanych wydarzeń. Postanowiliśmy więc sprawdzić, jak wygląda realizacja tego projektu.

Oto odpowiedź, którą otrzymaliśmy od zastępcy prezydenta, Rafała Spachacza:

"Sytuacja na rynku informatycznym jest tak dynamiczna, iż rozwiązania które cztery lata temu wydawały się dobre, dziś można zastąpić jeszcze lepszymi. Systemy powiadamiania przez sms generują koszty. Za każdy taki sms płaci się firmie, która obsługuje dla Miasta Gniezna program do ich wysyłania. Cztery lata temu to wyjście wydawało się dopuszczalne, a nawet pożądane, gdyż dzięki temu można było zawiadomić jak największą ilość mieszkańców o planowanej imprezie.

Potem jednak nastąpił w Polsce „boom facebookowy”. Miasto Gniezno, idąc z duchem czasu, także zainwestowało w to nowe, niezwykle popularne – i co najważniejsze darmowe – medium. Dzisiaj profil „Królewskie Gniezno” odwiedzają codziennie setki osób, subskrybuje go prawie 1100 internautów, a liczba ta codziennie rośnie. Co najważniejsze jednak, dziś Facebook to medium, do którego można sięgnąć poprzez każdy nowszy model telefonu komórkowego. Oczywiście, nie każdy posiada konto na portalu FB. Ale by otrzymywać sms z powiadomieniami, także trzeba się zapisać do odpowiedniego systemu, zbierającego numery telefonów mieszkańców. Dlatego zrezygnowano z wdrożenia systemu powiadamiania sms, na rzecz rozwiązania skuteczniejszego i darmowego".

SMS-owy system informowania o wydarzeniach kulturalnych jest z powodzeniem realizowany w takich miastach, jak: Oleśnica, Świerardów-Zdrój (szerszy zakres informacji), Sztum i wiele innych. W sporej części z nich, system był wprowadzany w 2012 lub 2013 roku. Zatem oprócz promocji na portalach społecznościowych, wskazane samorządy wykorzystują również tę formę informowania mieszkańców. Te miasta są znacznie mniejsze od Gniezna, a mimo to, stać je na tę nowoczesną formę promowania wydarzeń w regionie.

Oceń, skomentuj!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Rewolucyjne zmiany w wynagrodzeniach milionów Polaków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na gniezno.naszemiasto.pl Nasze Miasto