Dlaczego lepiej kupować lokalnie – nie tylko na święta? Kilka powodów [WIDEO]

Materiał promocyjny kampanii Lokalne sklepy to więcej, niż myślisz
Osiedlowe sklepy to więcej, niż myślisz – przekonuje wzruszające wideo, które właśnie pojawiło się w sieci. Przekaz jest jasny: kupuj lokalnie, bo to sprzyja nie tylko miejscowej gospodarce, ale też sąsiedzkim relacjom. Jest kilka powodów, dla których lokalne zakupy mogą okazać się przyjemniejsze od tych w ogromnym hipermarkecie.

Grudniowy poranek, za oknem jeszcze ciemno. Właściciele lokalnych sklepów i ich pracownicy zrywają się skoro świt, żeby odebrać pierwsze dostawy lub pojechać po towar do hurtowni. Zaczyna się dzień wypełniony pracą, która potrwa aż do późnego wieczora. To dzięki takiej dyscyplinie osiedlowe sklepy prężnie działają i mogą bez problemu konkurować z dyskontami. A mają czym! W pierwszej piątce argumentów za lokalnymi zakupami plasują się:

1. Bezpośrednie relacje

Osiedlowe sklepy prowadzą ludzie z krwi i kości. To często nasi sąsiedzi, krewni albo znajomi ze szkoły. Tak samo zresztą jak ich pracownicy. Właśnie dlatego zakupy w lokalnych sklepach to nie tylko kwestia nabycia kilku niezbędnych produktów – to prawdziwy i bardzo ważny rytuał, który wzmacnia życzliwe, sąsiedzkie relacje i spaja lokalną społeczność.

2. Bliskość

Ten rytuał sprawia, że lokalne sklepy są blisko swoich klientów – nie tylko w sensie geograficznym. Tutaj zakupów nie robi się anonimowo. Można poprosić o odłożenie ulubionego produktu, zapytać o radę i kupić towar „na zamówienie”. Świąteczny klimat czuje się tu przez cały rok!

3. Wszystko, czego potrzeba

Niektórym lokalne zakupy kojarzą się z wyższą ceną i małym wyborem. Nic bardziej mylnego – te czasy już minęły. Bardzo często to właśnie w osiedlowym sklepie będziemy mieć szeroki wybór produktów z tej samej kategorii. Dlaczego? Ponieważ niezależne sklepy mają dostęp do wielu różnych dostawców i rzadko związane są z markami umowami na wyłączność. A dzięki takim inicjatywom, jak ranking „Równi w Biznesie” grupy Eurocash, producenci żywności coraz częściej mają dla małych biznesów takie same cenniki, jak dla dużych sieci spożywczych.

4. Dobrej jakości i świeże produkty

W osiedlowych sklepach, tych prywatnych i tych franczyzowych, także prowadzonych przecież przez przedsiębiorców, często możemy znaleźć produkty od lokalnych dostawców. To znaczy, że na półkach w takich miejscach leżą zazwyczaj wędliny i sery z lokalnych masarni i mleczarni, pieczywo od miejscowego piekarza i owoce z pobliskich sadów. Są świeże, pyszne, a w dodatku kupując je, wspieramy rozwój polskiej gospodarki.

5. Indywidualna obsługa

Osiedlowe sklepy to też indywidualna obsługa. Właściciele i pracownicy znają doskonale swoje produkty, więc zawsze mogą swoim klientom coś doradzić i polecić. W niektórych sklepach niezależnych wciąż można spotkać ladę mięsno-wędliniarską ze świeżymi, lokalnymi produktami krojonymi na życzenie.

Wspierajmy w święta i nie tylko

Jest jeszcze jeden argument za tym, żeby zakupy w te święta i nie tylko robić lokalnie. Ostatnie miesiące były trudne dla przedsiębiorców – także właścicieli osiedlowych sklepów, którzy musieli dostosować swoje lokale do nowych wymogów sanitarnych, a działalność do wciąż zmieniających się obostrzeń. Mimo własnych problemów, pomagali swoim klientom – czy to wprowadzając możliwość zakupów przez telefon, czy też osobiście dowożąc jedzenie seniorom i osobom na kwarantannie. Dziś to my możemy ich wesprzeć, kupując lokalnie, a przy okazji chroniąc to, co robią dla swoich społeczności. Tak jak na filmie – wszystko się układa, kiedy jesteśmy razem!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo

Materiał oryginalny: Dlaczego lepiej kupować lokalnie – nie tylko na święta? Kilka powodów [WIDEO] - Portal i.pl

Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto