Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

"Dzień dobry biznes w Gnieźnie", czyli jak nowocześnie i bezpieczne zarządzać firmą [FOTO, FILM]

Paweł Brzeźniak
"Dzień dobry biznes w Gnieźnie", czyli jak nowocześnie i bezpieczne zarządzać firmą
"Dzień dobry biznes w Gnieźnie", czyli jak nowocześnie i bezpieczne zarządzać firmą Łukasz Cieśliński
Przedsiębiorcy dowiedzieli się, jak nowocześnie i bezpiecznie zarządzać firmą, by umacniać pozycję na rynku

Dzień dobry Biznes - nie ma lepszego miasta niż Gniezno, gdzie można by przywitać się w ten sposób. To tu małe i średnie przedsiębiorstwa dynamicznie rozwijają się, a wszystko to w ramach Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która jest jedną z czternastu specjalnych stref ekonomicznych w Polsce.

Na terenie Gniezna to ponad 30 ha do zagospodarowania przestrzeni dla przedsiębiorców. I dodatkowo wiele korzyści z tego płynących: zwolnienie z podatku dochodowego CIT w wysokości 45% poniesionych nakładów inwestycyjnych lub 45% dwuletnich kosztów pracy. Dla średniego przedsiębiorcy są to wartości dwukrotnie niższe. Przyznać trzeba, że brzmi to zachęcająco, nic więc dziwnego, że PKO BP zdecydowało się właśnie w Gnieźnie przeprowadzić kolejną edycję swoich warsztatów i porozmawiać z przedsiębiorcami o ich biznesach. Dosłownie i wprost - po prostu i praktycznie.

Miasto Gniezno ściśle pracuje nad rozwojem strefy, ale także nad tym, by Pierwsza Stolica Polski przestała kojarzyć się tylko z przeszłością, a zaczęła również z przyszłością. A kluczem do tego jest zrozumienie lokalnego przedsiębiorcy. - Udało nam się albo zatrzymać przedsiębiorców, którzy rozważali opuszczenie naszego regionu, ale też doprowadzić do tego, że dzisiaj są już trzy firmy w okolicach strefy ekonomicznej - dodaje. Te firmy to Kirchhoff Automotive, Tex Year i HM Polska. Mamy więc tu Niemców, Tajwańczyków i Belgów. Albo, jeśli ktoś woli inaczej: podzespoły samochodowe, producenta klejów i materiałów tekstylnych.

By rozwijać biznes, trzeba jednak myśleć o przyszłości i budowaniu zaplecza nie tylko infrastrukturowego, ale przede wszystkim kadrowego. Stąd pomysł na tworzenie klas patronackich w szkołach zawodowych, a przykładem jest klasa „Meble Gniezno”. Uczniowie nawiązują współpracę m.in. z Veluxem, który umożliwia płatne praktyki czy staże.

Właściciele zarówno małych, jak i tych nieco większych przedsiębiorstw, uczestniczący w szkoleniu z cyklu Dzień dobry Biznes w Gnieźnie, organizowanym przez PKO Bank Polski przy współpracy z Polskim Towarzystwem Gospodarczym, mogli poszerzyć wiedzę przydatną w kierowaniu swoimi firmami. Zagadnienia prawne, ale także nowoczesne rozwiązania technologiczne, takie jak ZenCard oraz rozmowa o tym, co czeka rynek ekonomiczny w najbliższej przyszłości to tematy, które wzbudziły największe zainteresowanie.

- Spotkanie wpisuje się wprost w strategię PKO Banku Polskiego „Wspieramy rozwój Polski i Polaków”, a jego celem jest pomoc dla przedsiębiorców. Wiemy, jak ważną rolę odgrywają przedsiębiorcy w lokalnej społeczności i co robią, żeby region się rozwijał. To spotkanie ma wskazać nowe trendy, jak również nowe narzędzia do sprawniejszego tj. nowoczesnego zarządzania firmą, wpisując się tym samym doskonale w potrzeby otoczenia biznesu w tym regionie - mówi Robert Smelkowski, dyrektor ds. sprzedaży PKO Banku Polskiego w Gnieźnie.Szkolenia z cyklu Dzień dobry Biznes zostały objęte patronatem naszego dziennika.

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gniezno.naszemiasto.pl Nasze Miasto