Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

„Dziewczyny, które ubiorą się 8 marca w spódniczkę (…) będą zwolnione z niezapowiedzianych kartkówek”, czyli nietypowy Dzień Kobiet w II LO.

Magdalena Smolarek
Magdalena Smolarek
SU II LO w Gnieźnie
II Liceum Ogólnokształcące postanowiło w wyjątkowo specyficzny sposób świętować Dzień Kobiet. Zasugerowano uczennicom, że 8. marca br. po założeniu spódniczek lub sukienek będą mogły liczyć na specjalne traktowanie.

„Dziewczyny, które ubiorą się 8 marca w spódniczkę (…) będą zwolnione z niezapowiedzianych kartkówek”, czyli nietypowy Dzień Kobiet w II LO.

Dzień Kobiet, obchodzony na całym świecie w dniu 8. marca, można świętować na wiele sposobów. Jeszcze niedawno w Polsce przyjętym zwyczajem było wręczanie w tym dniu paniom goździków i pończoch.

II Liceum Ogólnokształcące w Gnieźnie postanowiło sprawić uczennicom "wyjątkowy" prezent. W mediach społecznościowych - na Instagramie i na Facebooku - na oficjalnym profilu II Liceum Ogólnokształcące im. Dąbrówki w Gnieźnie pojawiły się posty: Jeśli dziewczyny 8.marca założą spódniczki, będą traktowane "specjalnie" (cokolwiek to oznacza)..

„Wszystkie dziewczyny, które ubiorą się 8 marca w spódniczkę lub sukienkę będą zwolnione z niezapowiedzianych kartkówek i odpowiedzi ustnych”

- czytamy w postach na Facebooku i Instagramie.

Oryginalny post na Facebboku:

II Liceum Ogólnokształcące w Gnieźnie może poszczycić się wieloma nagrodami i wyróżnieniami, m.in. tytułem “Srebrnej Szkoły 2019”, jaki uzyskało w 21. Ogólnopolskim Rankingu Liceów. Tym bardziej zaskoczeni jesteśmy taką akcją szkoły.

Czy faktycznie w XXI wieku, w roku 2019 założenie sukienki przez kobietę ma jakkolwiek wpływać na jej lepsze lub gorsze traktowanie? Tyle obecnie mówi się o edukacji seksualnej, o równouprawnieniu, o podejściu do właściwego traktowania kobiet.

Autorem postów w mediach społecznościowych jest „SU”, czyli Samorząd Uczniowski i wydawałoby się, że to on, czyli sami uczniowie są za niego odpowiedzialni. Niemniej jednak pojawia się zastanowienie czy uczniowie działają w pełni niezależnie (nie zabraniamy im tego), a tym samym mogą dodawać posty przeróżnej treści na Facebooka czy Instagrama? I dalej, czy te posty nie są w ogóle czytane, weryfikowane przez nauczycieli tego liceum lub przez opiekunów Samorządu Uczniowskiego.
Wydaje nam się, że skoro to nie jest blog jednego z uczniów, a oficjalny profil liceum na Facebooku i Instagramie to powinny być wyznaczone osoby z grona pedagogicznego, które będą sprawdzać (lub chociaż czytać) treści umieszczane na tym profilu.

Odpowiadamy także na pytanie, czy nauczyciele czytają posty - tak, czytają. Wspominany post na Facebooku został polubiony, więc sądzimy, że też przeczytany, przez niektórych nauczycieli tego liceum. Widocznie pedagodzy, którzy polubili ten post nie widzieli problemu w tak specyficznym traktowaniu kobiet, uczennic własnej szkoły, co nie napawa optymizmem, a przeraża.

Niestety nie udało nam się dzisiaj skontaktować z dyrekcją II Liceum Ogólnokształcącego i wyjaśnić co sądzi o takim traktowaniu uczennic, tzn. że za strój mogą liczyć na specjalne traktowanie nauczycieli. 
Temat będziemy kontynuowali w najbliższym tygodniu.

OD REDAKCJI: Zmiany w artykule zostały dokonane po rozmowie i na wyraźną prośbę dyrektora szkoły. Nie było żadnej "manipulacji treścią", co zarzuca się naszym dziennikarzom w mediach społecznościowych.



ZOBACZ TEŻ:Działacze SLD rozdawali w Gnieźnie kwiaty z okazji Dnia Kobiet.

od 7 lat
Wideo

Pismak przeciwko oszustom, uwaga na Instagram

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gniezno.naszemiasto.pl Nasze Miasto