Ekscytująca walka o Puchar Prezydenta. MKS PR Gniezno wygrywa jednym punktem

Mikołaj Stopczyński
To była długa walka dla dziewczyn z MKS PR Gniezno. Zawodniczki stoczyły długą walkę i w ostatnich minutach doprowadziły do wygranej w meczu o Puchar Prezydenta.

Na halę im. Mieczysława Łopatki powróciły wyczekiwane przez wiernych kibiców mecze piłki ręcznej. W ostatnich sezonach zawodniczki MKS PR Gniezno osiągały przeważnie sukcesy, dwa razy z rzędu uzyskując pierwsze miejsce w superlidze kobiet. Przed rozpoczęciem oficjalnych, ligowych rozgrywek w Pierwszej Stolicy pojawiła się idea zorganizowania Pucharu Prezydenta Miasta Gniezna. W tym roku obok MKS-u wzięły w nim udział niemiecki Frankfurter HC oraz EKS Start Elbląg. W pierwszym meczu gnieźnianki pokonały zagraniczne gościnie 32:22 (18:11). Drugie spotkanie z zawodniczkami Startu miało zadecydować, czy gospodynie sięgną po puchar jeszcze przed ostatnim meczem.

Spotkanie pomiędzy MKS-em i Startem już od pierwszych minut zapowiadało się na ciekawą rozgrywkę. Początkowo trudno było wskazać drużynę z przewagą, wynik mimo dynamicznych zmian często wskazywał remis. Nie zabrakło fauli, dwuminutowych kar i rzutów karnych, które dobrze wykorzystywały elblążanki. Na sekundy przed zejściem do szatni gościnie zdobyły bramkę, która pozwoliła im prowadzić do przerwy wynikiem 13:14.

Druga połowa rozpoczęła się mocną ofensywą Startu Elbląg, którego zawodniczki w krótkim czasie wyprowadziły pięciopunktową przewagę. Kibice MKS-u nie tracili jednak nadziei i głośno dopingowali swoją ukochaną drużynę. Żółto-czarne nie dały za wygraną i ruszyły do kontrataku na bramkę rywalek. Mimo upływającego czasu gospodyniom udało się doprowadzić do remisu, a w ostatnich minutach spotkania jeszcze raz umieścić piłkę w siatce, co dało im ostatecznie zwycięstwo z wynikiem 24:23.

Dzięki wygranej w obu spotkaniach wiadomo już, że szczypiornistki MKS-u doprowadziły do pozostania Pucharu Prezydenta w Pierwszej Stolicy. Nagrodę wręczył zawodniczkom Michał Powałowski, zastępca Prezydenta Miasta Gniezna.