Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

ERASMUS+ w ZSP nr 3 w Gnieźnie. Szkoła gości kilkunastu nauczycieli w ramach międzynarodowej wymiany

Redakcja
W ramach programu ERASMUS+, kilkunastu nauczycieli z Litwy, Portugalii, Hiszpanii, Grecji i Cypru zapoznaje się z funkcjonującym w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 projektem tutoringu wychowawczego. Dziś w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie, odbyło się spotkanie Starosty Gnieźnieńskiego oraz dyrektora Wydziału Edukacji i Sportu z uczestnikami międzynarodowej wymiany.

ERASMUS+ w ZSP nr 3 w Gnieźnie. Szkoła gości kilkunastu nauczycieli z różnych krajów europejskich
Koordynatorem projektu pn. ,,Rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów oraz wzmacnianie poczucia własnej wartości drogą ich osobistego rozwoju” jest Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Gnieźnie. W ramach przedsięwzięcia od 18 listopada, nauczyciele szkół średnich z Grecji, Portugalii, Cypru, Litwy, Hiszpanii oraz z Polski uczestniczą w pierwszym z serii sześciu zaplanowanych działań, które dotyczy wymiany doświadczeń w zakresie nauczania i uczenia się, w tym przede wszystkim rozwoju kompetencji kluczowych. W spotkaniu na terenie powiatu gnieźnieńskiego uczestniczy łącznie 11 osób.

Zobacz też: 13-letni chłopiec z Łopuchowa poszukiwany od wczoraj jest cały i zdrowy. Znaleziono go w Kiszkowie

Głównym celem wspólnego projektu jest wypracowanie najlepszych narzędzi i metod pracy w obszarze rozwoju kompetencji społecznych (w którym diagnozuje się przede wszystkim brak wiary we własne możliwości, niską umiejętność pracy w zespole oraz brak umiejętności autoprezentacji), nauczania przedmiotów ścisłych (gdzie częstym problemem jest między innymi słabo rozwinięte myślenie kreatywne, niskie umiejętności matematyczne i informatyczne), a także języków obcych i zauważalne w tym zakresie trudności uczniów z wyrażaniem swoich myśli i opinii w języku obcym oraz ojczystym. Poza pojawiającymi się trudnościami edukacyjnymi, każda szkoła partnerska wskazała w projekcie metody, narzędzia oraz programy edukacyjno-wychowawcze, które funkcjonują w ich placówkach i przyczyniają się do poprawy jakości procesu kształcenia.

Wypracowane rozwiązania mają być wdrażane wśród społeczności partnerskich szkół oraz szkół danego regionu. Produktami działań projektowych mają być między innymi filmy instruktażowe i materiały edukacyjne.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gniezno.naszemiasto.pl Nasze Miasto