Festyn rodzinny w OHP Niechanowo. Warsztaty rękodzieła, zawody sportowe i pyszne jedzenie! [FOTO]

Hanna Komorowska-Bednarek
Hanna Komorowska-Bednarek
26. maja na terenie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego to wyjątkowa data nie tylko ze względu na Dzień Matki. W Niechanowie odbył się I Bieg Pałacowy objęty patronatem Komendy Głównej OHP, a oprócz tego niezwykłe spotkanie całych rodzin wychowanków.

Choć w OHP w Niechanowie w ostatnim czasie dochodziło do kilku incydentów, warto pamiętać, że tam uczęszczają przede wszystkim dzieci, którym trzeba trochę pomóc, a trochę wskazać drogę. Tą dewizą kierują się wychowawcy ośrodka wraz z nową dyrektorką placówki oraz komendantem Zbigniewem Hurnym na czele.

Być może właśnie do tych wydarzeń z przeszłości miała nawiązywać myśl przewodnia festynu na świeżym powietrzu – „Stop przemocy – wyjście z mroku”.

Ośrodek bowiem oferuje zakwaterowanie w internacie niechanowskim, a prywatna szkoła naukę w murach pałacu. Zwarta współpraca sprawie, że młodzi mogą nauczyć się fachu. W Niechanowie oferowane kierunki to m.in. kucharz i stolarz, ale już w Chraplewie pod Nowym Tomyślem można zostać… wikliniarzem!

Szkoła to ludzie, a ludzie to też wychowankowie. To oni pod nadzorem wychowawców przygotowali piątkowy poczęstunek: grochówkę jak u mamy! Nie zabrakło stoisk policji z Sierżantem Pyrkiem na czele, gdzie policjanci pokazywali wspaniałą maszynę: 200-konny motocykl policyjny. Swój wóz bojowy wystawiło też wojsko promując akcję „Zostań Żołnierzem”.

Dla każdego coś dobrego. Ciekawscy mogli uczestniczyć w warsztatach wyrabiania koszyków z wikliny, Dom Anki zorganizował świetne warsztaty robienia mydła. Na sprzedaż było także niezwykłe rękodzieło, a gospodynie wiejskie z Mierzewa i Stowarzyszenie Rodziców Ziemi Niechanowskiej przygotowało pyszne ciasta i potrawy regionalne: gzik z pyrą, chleb z domowym smalcem.

Kulminacją spotkania w tym słonecznym dniu był Bieg Pałacowy! Młodzi rywalizowali o złoty puchar, który wręczyć miał sam Z. Hurny! Choć było to pierwsze tego typu wydarzenie, wszystko wskazuje na to, że wpisze się ono na stałe do niechanowskiego kalendarza wydarzeń kulturalno-sportowych.

Festyn w OHP Niechanowo. Warsztaty rękodzieła, zawody sportowe i pyszne jedzenie!

Festyn rodzinny w OHP Niechanowo. Warsztaty rękodzieła, zawo...

50. Zamojskie Spotkania z Fotografią

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na gniezno.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie