Fryzjerskie metamorfozy podopiecznych Stowarzyszenia MAKI

Magdalena Smolarek
Krótkie cięcie, a może finezyjny warkocz czy tylko podcięcie końcówek - takie dylematy towarzyszyły dzisiaj członkom Stowarzyszenia MAKI, którzy zdecydowali się na fryzjerskie metamorfozy

Każdy czasem ma ochotę na zmianę - tę niewielką lub czasami bardziej spektakularną. Członkowie Stowarzyszenia MAKI mogli wziąć dzisiaj udział w warsztatach, które zmieniły ich codzienne włosy w niesamowite fryzury. Tego typu warsztaty to oprócz fryzjerskich metamorfoz także możliwość spotkania się ze specjalistami i porozmawianie jaka fryzura byłaby najlepsze do danego typu twarzy.
– Organizujemy dzisiejsze warsztaty po to, by było widać naszych podopiecznych. Nie zawsze każdy ma możliwość, by np. obciąć włosy w salonie fryzjerskim, a tutaj mamy super fryzjerski i fryzjerów, którzy zgodzili się przyjechać tu specjalnie dla nas. Dzięki nim nasi podopieczni mogą poczuć się naprawdę piękni – powiedziała nam pani Anna Trepińska-Małek – wiceprezes Stowarzyszenia MAKI.

Warto dodać, że Stowarzyszenie MAKI bardzo prężnie działa od 2008 roku. W ramach swojej działalności pomaga osobom z niepełnosprawnością intelektualną i autyzmem w codziennym życiu, dba też o przestrzeganie wobec nich praw człowieka, o wyrównywanie szans. Obecnie również ciągle się rozwija i organizuje wiele imprez, atrakcji dla swoich podopiecznych, ale również edukuje mieszkańców Gniezna, pokazując, jak podkreśla pani Anna, jak nasi podopieczni żyją. W najbliższych planach jest m.in. uroczyste Śniadanie Wielkanocne.

Dzisiejsze warsztaty zostały zorganizowane z dwoma partnerami zajmującymi się fryzjerstwem: Instytut Urody Salon Fryzjerski LOOKWELL z Gniezna i Salon Akademia PAPAVER z Bydgoszczy (fryzjer Bartosz Bronowicki).

– Włączamy się w tego rodzaju akcje, bo po prostu lubimy pomagać innym. W salonach fryzjerskich zazwyczaj jest problem z kompleksowym zajęciem się takim klientem, jak osoba niepełnosprawna, ponieważ np. istnieje problem z umówieniem się na konkretną godzinę. Tutaj, podczas warsztatów, możemy im poświęcić w 100% ten czas, a w salonie inni klienci czekają na swoją kolej i ten czas jest znacznie skrócony. Dodatkowo też miejsce, w jakim jest salon może stanowić kłopot - pierwsze piętro, inne bariery architektoniczne – opowiedział pan Radosław Prus z Instytutu Urody LOOKWELL.

Wszyscy podopieczni Stowarzyszenia MAKI nie kryli zadowolenia z nowych fryzur, a efekty można oglądać na zdjęciach.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na gniezno.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie