Gmina Niechanowo: "Oskarżanie nas o wynajęcie detektywa i śledzenie wójta jest kłamstwem"

Paweł Brzeźniak
Paweł Brzeźniak
Gmina Niechanowo: oświadczenie radnych klubu "Wspólne Dobro" Paweł Brzeźniak/archiwum
Gmina Niechanowo: oświadczenie radnych klubu "Wspólne Dobro". Po wczorajszej konferencji prasowej inicjatorów referendum w sprawie odwołania Rady Gminy Niechanowo, w tym radnej Teresy Bartz, dziś otrzymaliśmy oświadczenie drugiej strony tego sporu.

W związku z nasilającymi się atakami i nieprawdziwymi zarzutami pod adresem Radnych Rady Gminy Niechanowo, kategorycznie zaprzeczamy, że Radni podejmowali jakiekolwiek działania szkodzące Mieszkańcom i utrudniali Wójtowi Gminy Niechanowo wykonywanie jego obowiązków.
W oświadczeniach publikowanych przez inicjatorów referendum na portalach internetowych, w reportażach telewizyjnych oraz w prasie zamieszcza się nieprawdziwe, godzące w dobre imię Radnych informacje. Oskarżanie nas o wynajęcie detektywa i śledzenie wójta jest kłamstwem. Kłamstwem jest również to, że Wojewoda Wielkopolski spotkał się z Wójtem Gminy Niechanowo i udostępnił jemu wszystkie akta, w sprawie rzekomego inwigilowania przez Radnych. Na tę okoliczność Wojewoda Wielkopolski wystosował informację, że takiego spotkania z Wójtem Gminy Niechanowo nie odbył.
Celem postępowania w trybie wyborczym nie było zamykanie ust inicjatorom referendum, a jedynie to, by kampania referendalna toczyła się w oparciu o prawdę, a nie kłamstwa. W uzasadnieniu postanowienia Sądu Okręgowego w Poznaniu wskazano, że niektóre z informacji zawartych w ogłoszeniu o referendum są nieprawdziwe. W szczególności za nieprawdziwe uznane zostały zarzuty, że Rada Gminy Niechanowo doprowadzała do ciągłego paraliżu pracy Urzędu Gminy Niechanowo, że wysuwano bezpodstawne oskarżenia wobec Wójta Gminy Niechanowo oraz, że naruszano przyjęty plan posiedzeń komisji stałych Gminy Niechanowo.
Zasadniczym motywem oddalenia wniosku było zakwestionowanie przez Sąd możliwości zastosowania trybu wyborczego w niniejszej sprawie, nie zaś prawdziwość informacji zawartych w ogłoszeniu o referendum. Sąd Okręgowy zasugerował, że możliwe jest wystąpienie z powództwem o ochronę dóbr osobistych oraz zwalczanie zarzutów w toku kampanii referendalnej. Szanujemy to orzeczenie, choć nie do końca się z nim zgadzamy. Skoro zdaniem Sądu część informacji podawana przez inicjatorów referendum była nieprawdziwa, nie powinny być one podnoszone w toku kampanii referendalnej.
Dzięki staraniom i współpracy Rady Gminy z Wójtem, Gmina Niechanowo nieustannie się rozwija, maleje jej zadłużenie, realizowane są planowane inwestycje, poprawia się infrastruktura.
Dodatkowo nadmieniamy, że wszystkie projekty uchwał przygotowywane przez Wójta były przyjmowane przez Radnych z Klubu Wspólne Dobro Gminy Niechanowo.
W świetle powyższego organizatorzy referendum godzą w dobre imię nie tylko Rady Gminy ale również Mieszkańców Gminy Niechanowo.

Radni Gminy Niechanowo,
„Klub Wspólne Dobro – Gmina Niechanowo”

Oświadczenie Przewodniczącego Rady Gminy Niechanowo, Zdzisława Sikory:

Przewodniczący Rady Gminy Niechanowo informuje, że Rada Gminy pracuje zgodnie z przyjętym planem pracy.
Wójt Gminy pismem z dnia 09.01.2020 prosił o podanie dokładnych terminów 3 kolejnych sesji, które miałyby się odbyć w kolejnych miesiącach, co z uwagi na mające się odbyć referendum i niewiadomy wynik nie jest możliwe.
Zgodnie z art. 20 ustawy o samorządzie gminnym Rada Gminy musi zwołać sesję przynajmniej raz w kwartale lub w miarę potrzeby .

Do tej pory Wójt Gminy nie złożył wniosku o wcześniejsze zwołanie sesji Rady Gminy.
Wszelkie inne informacje powielane na ten temat są nieprawdziwe.

Więcej na ten temat

Stanowisko wójta:

1. W pierwszej kolejności, należy zaznaczyć, że z dokumentów znajdujących się w aktach sprawy w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim, wprost wynika, że zawiadomienie oraz cały materiał dowodowy (w tym protokół z przeprowadzonego śledztwa prywatnego detektywa, zdjęcia, nagrania, prowokacje, stenogramy) złożyło pięciu Radnych z klubu ,,Wspólne Dobro - Gmina Niechanowo” działając przez swojego pełnomocnika. Z doniesień prasowych min. Przemiany na szlaku Piastowskim (4.02.2020) z wypowiedzi Przewodniczącego Rady Gmina, cytuję ,,stanowczo zaprzeczam, że większa część klubu ,,Wspólne Dobro – Gmina Niechanowo” brała udział w wynajęciu detektywa”, co moim zdaniem ma odzwierciedlenie, w przedłożonych dokumentach przez mniejszość klubu ,,Wspólne Dobro – Gmina Niechanowo” Wojewodzie Wielkopolskiemu.
2. Pragnę wyjaśnić, iż funkcja Wojewody, sprawowana jest przy pomocy Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. Mając na uwadze co powyższe, kiedy mówiłem, że spotkałem się z Wojewodą Wielkopolskim, miałem na myśli wizytę w tym Urzędzie w Wydziale Kontroli Prawnej Urzędu Wojewódzkiego, który podlega i działa w ramach struktur Wojewody Wielkopolskiego. Podczas tego spotkania została sporządzona notatka służbowa przez pracownika Wojewody Wielkopolskiego zajmującego się niniejszą sprawą, która potwierdza zapoznanie się i udostępnienie wszystkich dokumentów w sprawie.
3. Odnosząc się do oświadczenia klubu Radnych ,,Wspólne Dobro – Gmina Niechanowo” z dnia 13.02.2020 r. cytując ,,Dzięki staraniom i współpracy Rady Gminy z Wójtem, Gmina Niechanowo nieustannie się rozwija, maleje zadłużenie, realizowane są planowane inwestycje, poprawia się infrastruktura” należy przedstawić również wypowiedź tego samego klubu z dnia 19.11.2019 r.: ,,Pan Wójt nie zrealizował żadnej nowej inwestycji, a nawet wstrzymał rozpoczęte (…)’’. Zgodnie z powyższym jest to zaprzeczenie.
4. W ramach strategicznych spraw inwestycyjnych takich jak: przejęcie wodociągów, budowa kanalizacji Jelitowo-Grotkowo, budowa wodociągu Czechowo-Grotkowo, budowa dróg oraz innej infrastruktury, Radni z klubu ,,Wspólne Dobro – Gmina Niechanowo” oprócz zadawanych pytań i podjęciu uchwały budżetowej nie byli bezpośrednim wsparciem w żadnym procesie inwestycyjnym. Późniejszy etap realizacji niektórych inwestycji spowodował bardzo duże wymierne korzyści finansowe wynikające z postępowań przetargowych.
Z poważaniem
Szymon Robaszkiewicz

Wideo

Komentarze 101

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
17 lutego, 7:57, Rysiu Łubowo:

Tak sobie czytam ten atykuł i komentarze jako mieszkoniec sąsiedniej gminy i śmieszy mnie to jak radni tłumaczą ,że nie zlecili inwigilacji wójta ale do wojewody wiedzieli jak dostarczyć dokumenty. Jak nie radni to kto zlecił te nagrania kot w butach????

17 lutego, 17:33, Gość:

A mi coś zaczyna świtać... Trochę faktów połączyłem. Pytanie czy nie warto tego zbadać. Może radni faktycznie nie kłamią... (ale tylko częściowo) znają odpowiedź na to co jest grane z tym śledzeniem ale sami tego detektywa nie wynajęli. Przypomnijmy sobie anonimową stronę Niechanowskie Forum Samorządowe-założona zaraz po wyborsch, każdy post od początku zaczął krytykować wójta, jak ten jeszcze właściwie słowa nie zdążył wypowiedzieć.Rada niby miała współpracować z wójtem i z nim działać a u jednej radnej na profilu Fb od początku pojawiały się posty tej strony i serduszka pod każdym komentarzem który krytykował wójta. To był dopiero początek tego wszystkiego co tam zaczynało się dziać. Gdy już afera rozbujała się na Maxa, gdy wszyscy udawali niewinnych i poszkodowanych była ta słynna w kraju awaria serwerów Fb gdzie zostały ujawnione profile osob prowadzących takie strony. Okazało się że na niekorzyść nowego wójta pod profilem tej strony działał syn poprzedniego przegranego wójta. Strona Referendum nawet zrobiła screen. Chłopak pokazał w zamian swoim komentarzem u nich pod tym zdjęciem ile kłamstw może paść w jednym zdaniu... Skłamał że nie interesuje się gmina, sklamal że nie prowadzi żadnych forów, sklamal że gdyby tak było to miałby odwagę się podpisać. Nawet pewnie sklamal że da to do odpowiednich służb... Choć tu nie mam pewności, może tak zrobił 😁 teraz pytanie. Może on dostarczył te informacje do radnych i nie sądzę że anonimowo, to oni muszą tak twierdzić, gdyby powiedzieli ze od takich osób mają dowody to by się pogrążyli do reszty. Tak więc teraz mogą się bronić ze nie wynajęli detektywa... Ale czy nie mieli nic wspólnego?

A co mają napisać ,że wynajeli detektywa????Przecież gdybyś miał sprawę w sądzie czy to karną czy cywilną zazwyczaj człowiek broni się jak może i tak samo oni...

G
Gość

NIE lubię tych którzy zniszczyli 3 ligę PELIKANA ,NIE lubię tych którzy zabrali obecnemu Pelikanowi 35 tysi Pelikan był chlubą i dumą Niechanowa . Dziś w niesławie przedstawiane Niechanowo w telewizji gazetach portalach .(pewnie przyjechali hobbystycznie,bo tak lubią jak se ludzie ublizają no za darmola ,a co) teraz jesteśmy sławni.

G
Gość
17 lutego, 7:57, Rysiu Łubowo:

Tak sobie czytam ten atykuł i komentarze jako mieszkoniec sąsiedniej gminy i śmieszy mnie to jak radni tłumaczą ,że nie zlecili inwigilacji wójta ale do wojewody wiedzieli jak dostarczyć dokumenty. Jak nie radni to kto zlecił te nagrania kot w butach????

A mi coś zaczyna świtać... Trochę faktów połączyłem. Pytanie czy nie warto tego zbadać. Może radni faktycznie nie kłamią... (ale tylko częściowo) znają odpowiedź na to co jest grane z tym śledzeniem ale sami tego detektywa nie wynajęli. Przypomnijmy sobie anonimową stronę Niechanowskie Forum Samorządowe-założona zaraz po wyborsch, każdy post od początku zaczął krytykować wójta, jak ten jeszcze właściwie słowa nie zdążył wypowiedzieć.Rada niby miała współpracować z wójtem i z nim działać a u jednej radnej na profilu Fb od początku pojawiały się posty tej strony i serduszka pod każdym komentarzem który krytykował wójta. To był dopiero początek tego wszystkiego co tam zaczynało się dziać. Gdy już afera rozbujała się na Maxa, gdy wszyscy udawali niewinnych i poszkodowanych była ta słynna w kraju awaria serwerów Fb gdzie zostały ujawnione profile osob prowadzących takie strony. Okazało się że na niekorzyść nowego wójta pod profilem tej strony działał syn poprzedniego przegranego wójta. Strona Referendum nawet zrobiła screen. Chłopak pokazał w zamian swoim komentarzem u nich pod tym zdjęciem ile kłamstw może paść w jednym zdaniu... Skłamał że nie interesuje się gmina, sklamal że nie prowadzi żadnych forów, sklamal że gdyby tak było to miałby odwagę się podpisać. Nawet pewnie sklamal że da to do odpowiednich służb... Choć tu nie mam pewności, może tak zrobił 😁 teraz pytanie. Może on dostarczył te informacje do radnych i nie sądzę że anonimowo, to oni muszą tak twierdzić, gdyby powiedzieli ze od takich osób mają dowody to by się pogrążyli do reszty. Tak więc teraz mogą się bronić ze nie wynajęli detektywa... Ale czy nie mieli nic wspólnego?

R
Rysiu Łubowo

Tak sobie czytam ten atykuł i komentarze jako mieszkoniec sąsiedniej gminy i śmieszy mnie to jak radni tłumaczą ,że nie zlecili inwigilacji wójta ale do wojewody wiedzieli jak dostarczyć dokumenty. Jak nie radni to kto zlecił te nagrania kot w butach????

B
Były radny
16 lutego, 23:06, Gość:

Oglądałem wczoraj teleskop i już wiem dlaczego nie robią sesji przed referendum poprostu boją się niewygodnych pytań i to nie ważne czy na karteczce czy zapytań słownych

Radni są wybrani i będą rządzić do wyborów koniec i kropka

G
Gość

Oglądałem wczoraj teleskop i już wiem dlaczego nie robią sesji przed referendum poprostu boją się niewygodnych pytań i to nie ważne czy na karteczce czy zapytań słownych

G
Gość
14 lutego, 12:45, Gość:

DOSYĆ zadnej telewizji gazet i oświadczeń .LUDZIE kto wybrał wójta _my kto wybrał radnych_my A kto wybrał incjatorów no już nie my sami się wybrali i jak słyszę ,ze wójt ich popiera. TO jak to ma być rodzina Wielkiego Pana w urzędzie, kolesiostwo też w urzędzie juz jest. To faktycznie już tylko rada do wymiany na kolesiów i gra gitara w Gmine pensyjka oj nie mała i jeszcze na boku się dorobi.NO ludziska do URN ...popierajmy rodzinną schede i kolesiostwo NO I "nie ma się co KŁUCIĆ

14 lutego, 13:28, Gość:

Czyżbyś był radnym ,że tak się boisz telewizji gazet i prawdy???

14 lutego, 14:01, Gość:

a ty inicjatorem ...to słuchaj jak suweren mówi

14 lutego, 15:23, Gość:

Właśnie jestem suwerenem i nie boje się prawdy jak ty

15 lutego, 21:11, Gość:

i znowu telewizja znowu, znowu groźby. wyścig szczurów w toku. wójt wygrywa przynajmniej przebiegłością medialną

15 lutego, 21:28, Gość:

Dziś w teleskopie było ,że gmina jest pod lupą prokuratury o niegospodarność

15 lutego, 22:36, Gość:

możemy sobie pogratulować Wójta i tych refere-kuku. Wstyd

15 lutego, 23:50, Gość:

Lżysz człowieczku chłopak rozwalił pewne układy i tego się bojeli radni ,mówienie ,że audyt był niepotrzebny bo za drogi a teraz prokurator się temu przyjrzy i zobaczymy czy był potrzebny,szkoda ,że niechcieli się radni wypowiedzieć do mediów mogli chociaż karteczkę napisac

16 lutego, 15:08, Gość:

o zgrozo i dlatego młodemu kolesie teraz potrzebni zeby nowy uklad byl

Nowego nie będzie bo Robaszkiewicz jest za uczciwy a stary trzeba rozbić

G
Gość
14 lutego, 12:45, Gość:

DOSYĆ zadnej telewizji gazet i oświadczeń .LUDZIE kto wybrał wójta _my kto wybrał radnych_my A kto wybrał incjatorów no już nie my sami się wybrali i jak słyszę ,ze wójt ich popiera. TO jak to ma być rodzina Wielkiego Pana w urzędzie, kolesiostwo też w urzędzie juz jest. To faktycznie już tylko rada do wymiany na kolesiów i gra gitara w Gmine pensyjka oj nie mała i jeszcze na boku się dorobi.NO ludziska do URN ...popierajmy rodzinną schede i kolesiostwo NO I "nie ma się co KŁUCIĆ

14 lutego, 13:28, Gość:

Czyżbyś był radnym ,że tak się boisz telewizji gazet i prawdy???

14 lutego, 14:01, Gość:

a ty inicjatorem ...to słuchaj jak suweren mówi

14 lutego, 15:23, Gość:

Właśnie jestem suwerenem i nie boje się prawdy jak ty

15 lutego, 21:11, Gość:

i znowu telewizja znowu, znowu groźby. wyścig szczurów w toku. wójt wygrywa przynajmniej przebiegłością medialną

15 lutego, 21:28, Gość:

Dziś w teleskopie było ,że gmina jest pod lupą prokuratury o niegospodarność

15 lutego, 22:36, Gość:

możemy sobie pogratulować Wójta i tych refere-kuku. Wstyd

15 lutego, 23:50, Gość:

Lżysz człowieczku chłopak rozwalił pewne układy i tego się bojeli radni ,mówienie ,że audyt był niepotrzebny bo za drogi a teraz prokurator się temu przyjrzy i zobaczymy czy był potrzebny,szkoda ,że niechcieli się radni wypowiedzieć do mediów mogli chociaż karteczkę napisac

o zgrozo i dlatego młodemu kolesie teraz potrzebni zeby nowy uklad byl

G
Gość
13 lutego, 21:43, Gość:

Potem przewodniczący płaczę ze hejt się polał... Sami sobie we wywiadach i oświadczeniach zaprzeczają. Ludzi do głosu nie chce doprowadzić, obywateli śledzą, skarżą i gdzie trzeba donoszą. Tworzą stronnicze strony na Fb...czego oczekują? Poklasków? Najlepsze że mówią że konflikt Wójt zaczął. Z tego co wiem to zdążyli już narobić bagna zanim Wójt pierwsze słowa powiedział

13 lutego, 23:12, Gość:

I pan karteczka słynny w całej gminie ...

15 lutego, 12:16, Gość:

Szkoda, że nikt nie widzi problemu w nowym wójcie, granie, zarabianie i kłamanie o charytatywności. A potem się idzie do kościoła że złożonymi rękami. Tu jest problem!!!!!

15 lutego, 15:28, Gość:

Uczepili się tego grania... Dobrze ze to jedyna kontrowersja wójta. Z radnymi tych kontrowersji i kłamstw jest tyle że by trzeba cały autyd przytoczyć i wszystkie ich kłamstwa w mediach i zaprzeczenia samym sobie.

16 lutego, 14:22, Maryla:

Uczepili się grania aby odwrócic uwagę od audytu wczoraj w telekopie było ,że audytem zajęła się prokuratura i tego się najbardziej boją co z tego wyjdzie

czego chcecie od wójta.przecież jego nie odwołują a na co ci od referendum...poszła z nimi

M
Maryla
13 lutego, 21:43, Gość:

Potem przewodniczący płaczę ze hejt się polał... Sami sobie we wywiadach i oświadczeniach zaprzeczają. Ludzi do głosu nie chce doprowadzić, obywateli śledzą, skarżą i gdzie trzeba donoszą. Tworzą stronnicze strony na Fb...czego oczekują? Poklasków? Najlepsze że mówią że konflikt Wójt zaczął. Z tego co wiem to zdążyli już narobić bagna zanim Wójt pierwsze słowa powiedział

13 lutego, 23:12, Gość:

I pan karteczka słynny w całej gminie ...

15 lutego, 12:16, Gość:

Szkoda, że nikt nie widzi problemu w nowym wójcie, granie, zarabianie i kłamanie o charytatywności. A potem się idzie do kościoła że złożonymi rękami. Tu jest problem!!!!!

15 lutego, 15:28, Gość:

Uczepili się tego grania... Dobrze ze to jedyna kontrowersja wójta. Z radnymi tych kontrowersji i kłamstw jest tyle że by trzeba cały autyd przytoczyć i wszystkie ich kłamstwa w mediach i zaprzeczenia samym sobie.

Uczepili się grania aby odwrócic uwagę od audytu wczoraj w telekopie było ,że audytem zajęła się prokuratura i tego się najbardziej boją co z tego wyjdzie

G
Gość
15 lutego, 21:38, Gość:

To już się robi obrzydliwe.... biedny śledzony i udreczony wójt który donosi na wszystkich w koło do prokuratury, wojewody i gdzie tylko się da...I zdziwiony że na niego też ktoś ośmielił się donieść....

15 lutego, 22:51, Gość:

Chyba chciałeś napisać to samo tylko w drugą stronę 😁😁 to radni donosili do tej pory gdzie tylko się dało 😏 teraz nie powinni się dziwić 👌

Chyba nie chciałem...

G
Gość
15 lutego, 21:38, Gość:

To już się robi obrzydliwe.... biedny śledzony i udreczony wójt który donosi na wszystkich w koło do prokuratury, wojewody i gdzie tylko się da...I zdziwiony że na niego też ktoś ośmielił się donieść....

15 lutego, 22:51, Gość:

Chyba chciałeś napisać to samo tylko w drugą stronę 😁😁 to radni donosili do tej pory gdzie tylko się dało 😏 teraz nie powinni się dziwić 👌

15 lutego, 23:55, Obiektywny:

Kto mieczem wojuje od miecza ginie,donosy do wojewody o oświadczenia majątkowe- prawie wszyscy radni mieli złe,nagrywanie wójta -odbiło się przeciwko radnym , strona facebokowa zdemaskowana i pośmiewissko się tylko z tego zrobiło i wiele wiele innych spraw i teraz pytanie czy to wszystko było jak teraz ci ludzie spojrzą normalnym w oczy???

16 lutego, 1:19, Gość:

Spojrzą i powiedzą z dumą ,że są RADNYMI

ALBO NAPISZĄ NA KARTECZCE

G
Gość
15 lutego, 21:38, Gość:

To już się robi obrzydliwe.... biedny śledzony i udreczony wójt który donosi na wszystkich w koło do prokuratury, wojewody i gdzie tylko się da...I zdziwiony że na niego też ktoś ośmielił się donieść....

15 lutego, 22:51, Gość:

Chyba chciałeś napisać to samo tylko w drugą stronę 😁😁 to radni donosili do tej pory gdzie tylko się dało 😏 teraz nie powinni się dziwić 👌

15 lutego, 23:55, Obiektywny:

Kto mieczem wojuje od miecza ginie,donosy do wojewody o oświadczenia majątkowe- prawie wszyscy radni mieli złe,nagrywanie wójta -odbiło się przeciwko radnym , strona facebokowa zdemaskowana i pośmiewissko się tylko z tego zrobiło i wiele wiele innych spraw i teraz pytanie czy to wszystko było jak teraz ci ludzie spojrzą normalnym w oczy???

Spojrzą i powiedzą z dumą ,że są RADNYMI

O
Obiektywny
15 lutego, 21:38, Gość:

To już się robi obrzydliwe.... biedny śledzony i udreczony wójt który donosi na wszystkich w koło do prokuratury, wojewody i gdzie tylko się da...I zdziwiony że na niego też ktoś ośmielił się donieść....

15 lutego, 22:51, Gość:

Chyba chciałeś napisać to samo tylko w drugą stronę 😁😁 to radni donosili do tej pory gdzie tylko się dało 😏 teraz nie powinni się dziwić 👌

Kto mieczem wojuje od miecza ginie,donosy do wojewody o oświadczenia majątkowe- prawie wszyscy radni mieli złe,nagrywanie wójta -odbiło się przeciwko radnym , strona facebokowa zdemaskowana i pośmiewissko się tylko z tego zrobiło i wiele wiele innych spraw i teraz pytanie czy to wszystko było jak teraz ci ludzie spojrzą normalnym w oczy???

G
Gość
14 lutego, 12:45, Gość:

DOSYĆ zadnej telewizji gazet i oświadczeń .LUDZIE kto wybrał wójta _my kto wybrał radnych_my A kto wybrał incjatorów no już nie my sami się wybrali i jak słyszę ,ze wójt ich popiera. TO jak to ma być rodzina Wielkiego Pana w urzędzie, kolesiostwo też w urzędzie juz jest. To faktycznie już tylko rada do wymiany na kolesiów i gra gitara w Gmine pensyjka oj nie mała i jeszcze na boku się dorobi.NO ludziska do URN ...popierajmy rodzinną schede i kolesiostwo NO I "nie ma się co KŁUCIĆ

14 lutego, 13:28, Gość:

Czyżbyś był radnym ,że tak się boisz telewizji gazet i prawdy???

14 lutego, 14:01, Gość:

a ty inicjatorem ...to słuchaj jak suweren mówi

14 lutego, 15:23, Gość:

Właśnie jestem suwerenem i nie boje się prawdy jak ty

15 lutego, 21:11, Gość:

i znowu telewizja znowu, znowu groźby. wyścig szczurów w toku. wójt wygrywa przynajmniej przebiegłością medialną

15 lutego, 21:28, Gość:

Dziś w teleskopie było ,że gmina jest pod lupą prokuratury o niegospodarność

15 lutego, 22:36, Gość:

możemy sobie pogratulować Wójta i tych refere-kuku. Wstyd

Lżysz człowieczku chłopak rozwalił pewne układy i tego się bojeli radni ,mówienie ,że audyt był niepotrzebny bo za drogi a teraz prokurator się temu przyjrzy i zobaczymy czy był potrzebny,szkoda ,że niechcieli się radni wypowiedzieć do mediów mogli chociaż karteczkę napisac

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3