Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Gnieźnieńskie Konwersatoria Historyczne o przedwojennych zbrodniach

Paweł Brzeźniak
Gniezno, jakiego nie zobaczymy na pięknych, starych pocztówkach - ludzkie tragedie, zbrodnie, morderstwa. Podczas kolejnych Gnieźnieńskich Konwersatoriów Historycznych, które odbędą 27 (piątek) stycznia o godz. 16.30 w Instytucie Kultury Europejskiej (IKE, sala 2.01) usłyszymy o "Gnieźnie w cieniu zbrodni w II Rzeczpospolitej". O tych nieco pomijanych wątkach historii Gniezna opowie Rafał Wichniewicz.

Gnieźnieńskie Konwersatoria Historyczne o przedwojennych zbrodniach

- Gniezno, jakie znamy z przedwojennych zdjęć, wcale nie było takie, jak nam się wydaje - mówi Rafał Wichniewicz i podkreśla, że Gniezno, które możemy oglądać na starych fotografiach to bezpieczne, zadbane i ładne miasto - jednak miasto to skrywa wiele tragicznych wydarzeń. - Sporo z nich wydarzyło się w samym centrum na oczach setek mieszkańców - dziś, kiedy naocznych świadków już między nami nie ma, nikt o tych historiach nie pamięta. Może warto je chociaż przypomnieć? - przyznaje Wichniewicz.

Instytut Kultury Europejskiej i Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie już od ponad roku współpracują przy cyklu spotkań pod nazwą „Gnieźnieńskie Konwersatoria Historyczne”, które popularyzują historię o Gnieźnie. Tym razem zaprosili gościa, który swoją działalnością w wielu obszarach, przedstawia w sposób bardzo przystępny historię Gniezna - miasta, z którego pochodzi.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Filip Chajzer o MBTM

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gniezno.naszemiasto.pl Nasze Miasto