Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

„Gnieźnieńskie retrospekcje. Gniezno wczoraj i dziś”

Paweł Brzeźniak
Paweł Brzeźniak
Dyrekcja, pracownicy naukowi i studentki, studenci Instytutu Kultury Europejskiej UAM a także słuchaczki i słuchacze Gnieźnieńskiego Uniwersytetu Trzeciego zaprosili na ciekawe wydarzenie, które odbyło się 11 marca 2022 r. o godz. 10.00 w holu przed aulą w Instytucie. Był to finał projektu popularnonaukowego „Gnieźnieńskie retrospekcje. Gniezno wczoraj i dziś”.

W trakcie wystawy oprócz zdjęć dawnego i teraźniejszego Gniezna można usłyszeć zebrane dźwięki miasta. Ponadto zostały zaprezentowane wywiady z mieszkańcami i mieszkankami Gniezna, którzy podzielili się swoimi wspomnieniami i przeżyciami związanymi z miastem. Uczestnicy wydarzenia mogli także wziąć udział w warsztacie plastycznym dotyczącym przyszłości Gniezna, który będzie ostatnim punktem spotkania.

Projekt „Gnieźnieńskie retrospekcje. Gniezno wczoraj i dziś” miał na celu poszerzenie wiedzy na temat historii Gniezna oraz dokonujących się przemian architektonicznych. W znaczącym stopniu wpłynął na pełniejszą integrację międzypokoleniową, wzmacniając poczucie tożsamości lokalnej osób zaangażowanych w jego realizację.

Realizatorami projektu są studentki i studenci III roku komunikacji europejskiej, III roku projektowania kultury oraz Słuchaczki i Słuchacze Gnieźnieńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którzy pracowali pod czujnym okiem dr Sylwii Szykownej oraz Prezeski Gnieźnieńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Danuty Wiśniewskiej. Projekt został objęty Honorowym Patronatem prezydenta Tomasza Budasza. Otrzymał także dofinansowanie w ramach konkursu Kowadło 2.0.

Wydarzenie to było również okazją do ogłoszenia wznowienia działalności edukacyjnej, kulturalnej, profilaktycznej i turystycznej Gnieźnieńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Sytuacja pandemiczna i związane z nią obostrzenia obligujące do społecznej solidarności w zakresie ograniczenia nadmiernego gromadzenia się nie pozwoliły na wiele aktywności.

Tego samego dnia miało miejsce także zakończenie projektu "Prokultura", który powstał w ramach warsztatów wystawienniczych prowadzonych przez profesora Leszka Wetesko. Wystawa jest podsumowaniem życia studentów Projektowania kultury rocznika 2019-2022 w Instytucie Kultury Europejskiej. Fotografie przedstawiają wspólne organizowanie projektu, wyjazdy oraz zajęcia w trybie stacjonarnym i zdalnym.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gniezno.naszemiasto.pl Nasze Miasto