Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Gniezno: co najchętniej zgłaszamy na policję?

Paweł Brzeźniak
Archiwum PP
Nieprawidłowe parkowanie, przekraczanie dozwolonej prędkości – 181 zgłoszeń, miejsca, w których spożywany jest alkohol i możliwe jest zażywanie środków odurzających – takie zgłoszenia na policję są najczęstsze w przypadku Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Gniezno: co najchętniej zgłaszamy policji?

Minął już rok od wprowadzenia na terenie powiatu gnieźnieńskiego stworzonej w ramach programu MSWiA Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Aplikacja ta w ciągu 12 miesięcy była ulepszana i modernizowana, aby jeszcze bardziej wyjść naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców i podnieść ich poziom bezpieczeństwa.

- Podczas kilkunastu miesięcy odnotowaliśmy prawie 1 000 zgłoszeń, z których prawie połowa się potwierdziła - informuje asp. sztab. Anna Osińska, rzecznik policji w Gnieźnie. Co dzień lokalni koordynatorzy Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa przyjmują zgłoszenia od mieszkańców powiatu gnieźnieńskiego, w których wskazują oni miejsca niebezpieczne - dodaje.

Wiele tych zgłoszeń dotyczy miejsc, w których np. kierowcy nagminnie łamią przepisy drogowe: nieprawidłowe parkowanie 298 zgłoszeń, - przekraczanie dozwolonej prędkości – 181 zgłoszeń. Innym rodzajem zgłoszeń są te, w których wskazywane są miejsca, w których spożywany jest alkohol – 199 zgłoszeń, grupuje się młodzież – 7 zgłoszeń, możliwe zażywanie środków odurzających – 23 zgłoszenia. Każde zgłoszenie jest dla mundurowych jednakowo ważne.

Od początku działania aplikacji na mapie powiatu gnieźnieńskiego mieszkańcy dokonali 971 zgłoszeń. Wszystkie zgłoszenia zostały zweryfikowane przez policjantów i prawie połowa (47%) tych zgłoszeń została przez nich potwierdzona. Dzięki między innymi zgłoszeniom dotyczącym przekroczeń prędkości funkcjonariusze w szczególności kontrolują wskazane miejsca.

W przypadku zgłoszeń dotyczących niewłaściwej infrastruktury i niewłaściwego oznakowania dróg policjanci kierują wnioski do zarządcy dróg z informacją o uzupełnienie oznakowania albo dokonaniu stosownych zmian.

- Każde zgłoszenie jest dla policjantów cenne i wnikliwie sprawdzane. Dzięki informacjom przekazywanym za pomocą KMZB od mieszkańców powiatu gnieźnieńskiego, policjanci mogą w jeszcze większym stopniu poprawić bezpieczeństwo w powiecie. Wszystkie reakcje służb na potwierdzone zagrożenia z KMZB przyczyniły się do poprawy bezpieczeństwa i porządku publicznego, a szybka reakcja i zadowalający finał rozwiązania wyszczególnionych problemów spotkał się z pozytywnym odbiorem społecznym. Współdziałanie społeczeństwa i Policji poprzez KMZB przyniosło korzyści dla obu stron. Funkcjonariusze eliminują zagrożenia, a mieszkańcy czują się bezpiecznie - dodaje Osińska.

Pijana matka urodziła bliźnięta. Kobiecie grozi nawet 5 lat pozbawienia wolności

źródło: TVN24/x-news.pl

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Bydgoska policja pokazała filmy z wypadków z tramwajami i autobusami

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gniezno.naszemiasto.pl Nasze Miasto