Gniezno. Gnieźnieńscy zawodnicy z medalami Mistrzostw Polski Młodzików w boksie!

mat. pras.
Przez cały ostatni tydzień od 20.09 do 26.09 w Jedwabnie (woj warmińsko mazurskie) odbywały się Mistrzostwa Polski Młodzików. W imprezie brało udział około 200 sportowców z całej Polski. Była to największa impreza dla młodzików która odbywa się raz w roku pod szyldem Polskiego Związku Bokserskiego.

Jak się okazało, na tym sportowym evencie nie zabrakło gnieźnieńskiego akcentu. Akademia Sportu Czaprowicz z Gniezna reprezentowało 3 zawodników: Antoni Przybylski 52kg, Jakub Fleta 60kg, Xavier Bujak 70kg. Cała trójka wróciła do domu z medalami! To ogromnym sukces!

Antoni Przybylski został Mistrzem Kraju w swojej kategorii wagowej. Była to miła niespodzianka dla trenera Jakuba Czaprowiczowa. Młody chłopak z dnia na dzień mierzył się z coraz lepszymi zawodnikami, ale nie przeszkodziło mu to w zdobyciu złotego medalu.

Jakub Fleta również wypadł bardzo dobrze zdobywając tytuł Vice Mistrza Polski. W walce finałowej przegrał z Fabianem Urbańskim ze Szczecina który jest najlepszym młodzikiem w Polsce bez podziału na kategorie wagowe.

W swojej wagowej kategorii Xavier Bujak zajął 3 miejsce i otrzymał brązowy medal. To również wielkie osiągnięcie tego młodego pięściarza tym bardziej, że w walce półfinałowej przegrał z późniejszym Mistrzem.

Cala impreza pokazała: najlepsi młodzi bokserzy trenują w Gnieźnie. Na ok. 80 klubów z całej Polski Akademia Sportu Jakub Czaprowicz jest w pierwszej dziesiątce najlepszych klubów tych Mistrzostw.

Gniezno. Gnieźnieńscy zawodnicy z medalami Mistrzostw Polski...