Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Gniezno. Mistrzowie polskiego kryminału spotkają się z czytelnikami

WW
Trzech muszkieterów polskiego kryminału zawita do Gniezna w ramach spotkania autorskiego „Wszystkie barwy polskiego kryminału” w sobotę o godz. 17.00 w Latarni na Wenei.

Agnieszka Ziebath poprowadzi spotkanie z jednymi z najbardziej poczytnych autorów kryminałów Polsce, Ryszardem Ćwirlejem, Robertem Małeckim i Arkadiuszem Rogozińskim.
Pisarze zdradzą kulisy warsztatu pisarskiego i podzielą się historiami z życia i literatury. Warto wspomnieć, że każdy z nich to nie tylko doskonały pisarz, ale są także doświadczonymi dziennikarzami.

Ryszard Ćwirlej, który przez lata związany był z poznańskim „Radiem Merkury”, teraz stawia na edukację – jest wykładowcą na poznańskiej uczelni i uczy młodych adeptów dziennikarstwa warsztatu radiowego. Na co dzień mieszka w podpoznańskiej miejscowości i to tam tworzy poczytne powieści kryminalne. Akcja ich wszystkich toczy się w polskich miastach w czasach PRL-u. W przerwach na otrzymywanie kolejnych nagród za swoje powieści (ostatnią nagrodę, za najlepszy kryminał 2019 r. otrzymał w czerwcu za książkę „Ostra Jazda”) pracuje nad kolejnym dziełem.

Dziennikarzem i politologiem z zawodu jest Arkadiusz Małecki. Uczy także kreatywnego pisania. Uznawany za jednego z najlepszych polskich specjalistów w tej branży. Jest laureatem Nagrody Wielkiego Kalibru i nagrody „Kryminalnej Piły” oraz zdobywcą „Złotej Karety" w kategorii Kultura, przyznawanej przez toruński Dziennik "Nowości". Jest autorem znakomicie przyjętej trylogii o dziennikarzu Marku Benerze oraz najnowszej serii z komisarzem Bernardem Grossem.
Alek Rogoziński to z kolei z zawodu dziennikarz, z pasji kryminalista. Jego specyficzne poczucie humoru znane jest czytelnikom kryminalnych książek. Jego dzieła często nazywane są komediami kryminalnymi. Karierę rozpoczął już w połowie lat 90 w kultowej Rozgłośni Harcerskiej, potem pracował jako prezenter oraz DJ w Radiu Plus i warszawskim Radiu Kolor. Przez lata związany był z tygodnikiem „Party”. Przygodę z kryminałami rozpoczął w 2015 roku książką „Ukochany z piekła rodem”, za którą otrzymał I miejsce na liście bestsellerów Empiku. Dwukrotnie otrzymywał nominację do tytuły „Książka Roku” portalu „Lubimy czytać”.

Spotkanie realizowane jest w ramach projektu Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna „Laboratorium słowa", dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Partnerem wydarzenia jest Stowarzyszenie Ośla Ławka.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Niedziele handlowe mogą wrócić w 2024 roku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gniezno.naszemiasto.pl Nasze Miasto