Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Gniezno. Policjanci uchronili mężczyznę przed targnięciem się na swoje życie

Paweł Brzeźniak
Paweł Brzeźniak
Wczoraj (24.05.2022 r.), około godziny 22:00 do dyżurnego na stanowisko dowodzenia, zadzwoniła kobieta z informacją, że jej syn udał się na dziedziniec kamienicy i chce targnąć się na swoje życie. Natychmiast na miejsce zdarzenia pojechali policjanci referatu patrolowo-interwencyjnego sierż. Mateusz Nowak i st. post. Mikołaj Urbaniak.

Dotarcie do desperata było bardzo utrudnione, jedynym sposobem było zeskoczenie ok. 2,5 metra do dziedzińca przez okno. Czas naglił, mężczyzna wisiał na drzewie. Policjanci natychmiast ruszyli w jego kierunku. Jeden z nich podtrzymał desperata, aby drugi mógł przeciąć linę. Po ułożeniu poszkodowanego udrożnili drogi oddechowe i rozpoczęli resuscytację krążeniowo-oddechową. Następnie na miejsce przybyli ratownicy, którzy kontynuowali akcję.

35-latek został przewieziony do szpitala. Dzięki szybkiej i zdecydowanej interwencji mężczyzna, który usiłował targnąć się na życie, został uratowany. Policjant rozpoczynający służbę nigdy nie wie, z jakimi interwencjami przyjdzie mu się w tym dniu zmierzyć. Najbardziej jednak budujące momenty to takie, w których po zakończonym dniu pracy można powiedzieć, że udało się pomóc człowiekowi będącemu w potrzebie. Natychmiastowe działanie policjantów z Wydziału Prewencji, w czasie kiedy każda zwłoka mogłaby spowodować śmierć człowieka, pozwoliło na uniknięcie rodzinnej tragedii.

Pamiętaj, kryzysy samobójcze są przemijające, można zapobiec tragedii, wzywając pomoc, tak jak to było w tym przypadku. Jeśli widzisz, że twój znajoma czy znajomy jest przygnębiony to zapytaj, jak możesz im pomóc, udziel jej praktycznej pomocy, uczul jej bliskich na problem, okaż troskę i zainteresowanie. Jeśli dzieje się coś złego i wiesz, że życie i zdrowie tej osoby jest zagrożone, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację miejsca, w którym znajduje się ktoś potrzebujący pomocy. Pamiętaj, w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas. Korzystaj też z bezpłatnych telefonów pomocowych takich jak m.in. 116 123- Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu od 14:00 do 22:00 116 111- Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wielki Piątek u Ewangelików. Opowiada bp Marcin Hintz

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gniezno.naszemiasto.pl Nasze Miasto