Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Gniezno: Powiatowe Targi Pracy. Czy możemy mówić o rozwoju?

Sona Ishkhanyan
Dziś w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie odbyły się, po raz 17., Powiatowe Targi Pracy. 76. wystawców z powiatu gnieźnieńskiego, Poznania, Pobiedzisk, a także Bydgoszczy i Torunia, oraz rekordowa liczba ofert pracy przyciągnęły tłumy na tegoroczne Targi Pracy. Czy same liczby spełniły oczekiwania bezrobotnych gnieźnian i czy możemy mówić o rozwoju Targów Pracy w Gnieźnie?

Gniezno: Powiatowe Targi Pracy. Czy możemy mówić o rozwoju?

Powiatowy Urząd Pracy wraz ze Starostwem gnieźnieńskim i Cechem Rzemiosła i Małej Przedsiębiorczości organizowali dziś Powiatowe Targi Pracy dla wszystkich zainteresowanych usługami dotyczącymi rynku pracy do udziału. Tradycyjnie wydarzenie odbyło się w Auli I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie od godziny 13.00 do godziny 17.00.

Targi Pracy są zbiorową prezentacją ofert pracy dostępnych w jednym miejscu. Organizowane w powiecie gnieźnieńskim mają na celu pomóc osobom poszukującym pracy, znaleźć odpowiadającym własnym potrzebą oferty, poinformować o szkoleniach, dofinansowaniach, formach refundacji tworzenia stanowiska pracy dla bezrobotnego oraz udzielać porad prawnych w kwestii otwarcia i prowadzenia własnej działalności. 76. wystawców, rekordowa liczba ofert, szeroki wachlarz możliwości. Czy możemy więc mówić o rozwoju gnieźnieńskich Targów Pracy? – Tak – odpowiada Małgorzata Matczak, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Gnieźnie. - Spotykamy się już po raz siedemnasty, więc jakieś doświadczenie już mamy. Mimo malejącego wciąż bezrobocia, frekwencja zainteresowanych pracą jest dziś dość duża. Zmienia się sytuacja na rynku pracy, zaczynamy mieć rynek pracownika, bo dzisiaj osoba dobrze wykształcona, posiadająca dobre kwalifikacje może sama wybierać pracodawcę. Także myślę, że oferta jest bogata i wszechstronna, z takich dziedzin jak: handel, transport, produkcja, reklama, edukacja itp. Cieszy nas obecność dwóch potężnych i wciąż rozwijających się przedsiębiorstw - Tex Year Europe i Kirchhoff, które mają dużo ofert i szeroki wachlarz stanowisk pracy - dodaje.

Dyrektor PUP wyróżniła też udział małych przedsiębiorstw powstałych dzięki dofinansowaniom unijnym. – Co roku zapraszamy do udziału przedsiębiorstwa powstałe ze środków unijnych. Dzisiaj prezentuje się 6 takich firm. Myślę, że jest to dobry sposób, by zachęcić innych do podjęcia własnej działalności. Osoby te mogą bezpośrednio dowiedzieć się jak poprowadzić nową firmę, na jakie niepowodzenia i trudności można się napotkać - mówi.

W kwestii zakładania nowej działalności dzięki dostępnym dofinansowaniom unijnym doradzali specjaliści z Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich. - Nasze stanowisko dzisiaj odgrywa rolę doradczo-informacyjną. Udzielamy informacje na temat zakładania działalności gospodarczej ze środków unijnych – co należy zrobić, jakie kroki po kolei podjąć, na co przeznaczyć pieniądze i jaką kwotę można uzyskać - mówi Justyna Jastrzębska.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gniezno.naszemiasto.pl Nasze Miasto