Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Gniezno: Powstaje mapa zagrożeń bezpieczeństwa. Współtworzyć będą ją mieszkańcy

Aleksander Karwowski
A.Karwowski
Powiat Gnieźnieński włącza się do budowy ogólnopolskiego systemu map zagrożeń bezpieczeństwa. Na podstawie konsultacji społecznych i statystyk policji, powstanie system informatyczny ukazujący rejony szczególnie niebezpieczne.

Podczas inauguracyjnego spotkania w Starostwie Powiatowym, przedstawiciele policji spotkali się z reprezentantami gmin i jednostek administracyjnych. To pierwsze spotkanie informacyjne o założeniach całego projektu, który ma pomóc rozwiązywać problemy z bezpieczeństwem w naszym powiecie.

- Mapy zagrożenia nie są nowym tematem. - mówi komendant gnieźnieńskie policji insp. Artur Sobolewski. - Ma on jednak od kilku tygodni inny wymiar. W przygotowywanie tych map, mają włączyć się bardzo szeroko mieszkańcy. Dzisiejsze spotkanie jest skierowane przede wszystkim do samorządowców, szefów służb i inspekcji, ale jeszcze w tym miesiącu będziemy organizować szereg spotkań z mieszkańcami. Chcemy być jeszcze bardziej otwarci na głos mieszkańców naszego powiatu. Nie chcemy kierować się tylko statystykami. Nie wiemy jakie wnioski będą wypływać z tych spotkań i dyskusji. Czy ocena mieszkańców będzie się pokrywać z naszymi działaniami. Chcemy mieć pełen obraz zagrożenia przestępczością i celnie reagować na te zagrożenia.

W ciągu najbliższych dni prowadzone będą już pierwsze konsultacje, które przysporzą danych i informacji do tworzenia mapy zagrożeń bezpieczeństwa. Jak informuje zastępca naczelnika prewencji gnieźnieńskiej komendy kom. Robert Recki. - W dniach 15-18 luty na terenie gminnych komisariatów policji odbędą się konsultacje. Będzie ich pięć. W dniach 22-26 lutego dzielnicowi spotkają się w mieście na Radach Osiedlowych. MSWiA przewiduje zakończenie tego projektu pod koniec pierwszego kwartału tego roku.

Na przykładzie Trzemeszna o problemach z bezpieczeństwem mówił burmistrz miasta Krzysztof Dereziński. - Staramy się współpracować z policją i to w miarę dobrze wychodzi. Kilka lat temu wprowadziliśmy dodatkowe piesze patrole finansowane z naszego budżetu. My trzemesznianie wskazujemy miejsca najniebezpieczniejsze, bo takie miejsca są. Szczególnie chodzi o okolice sklepów nocnych, gdzie dochodzi do bójek. ostatnio mieszkańcy osiedla Wysokiego wskazywali, że przy samym przedszkolu od rana do wieczora przebywają tam na ławkach grupy ludzi pijące alkohol. Policja zna te miejsca i powinna tam się po prostu pokazywać - zakończył burmistrz.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Bydgoska policja pokazała filmy z wypadków z tramwajami i autobusami

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gniezno.naszemiasto.pl Nasze Miasto