Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Gniezno: #zostanwdomu czytaj książki! Oto propozycje naszych czytelników [ZDJĘCIA]

Redakcja
Od 12 marca wszystkie polskie dzieci i wielu dorosłych jest zmuszonych do pozostania w domu. Wolny czas w domu warto przeznaczyć na to, na co zwykle go nam brakuje - czyli np. na czytanie książek. 23 kwietnia świętujemy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji zapytaliśmy naszych czytelników o to, jakie książki obecnie preferują. Zobaczcie w galerii zdjęć!

Gniezno: #zostanwdomu czytaj książki! Oto propozycje naszych czytelników [ZDJĘCIA]
Wśród licznie nadesłanych zdjęć góruje tzw. literatura obozowa. Tematyka związana z II Wojną Światową i obozami koncentracyjnymi zawsze była popularna wśród twórców literatury.
Licznie po nią sięgają czytelnicy. To może być związane z faktem, że w ostatnich czasie na półkach księgarni pojawiało się sporo nowych tytułów związanych z tą tematyką. Wydawać by się mogło, że o obozach koncentracyjnych napisano już wszystko. Wciąż jednak pozostaje to temat nieskończonej liczby nowych publikacji, które co roku pojawiają się na rynku wydawniczym. W styczniu 2020 roku był spory wysyp, bo do sprzedaży weszło aż 7 takich tytułów.

Wciąż największą dużą popularnością cieszy się wydana w 2018 roku książka pt. "Tatuażysta z Auschwitz" autorstwa Heather Morris. W styczniu 2020 czytelnicy doczekali się dalszych losów jednej z bohaterek tej książki. „Podróż Cilki” jest kontynuacją „Tatuażysty z Auschwitz”.

„Położna z Auschwitz” Magdy Knedler i „Ucieczka z Auschwitz” Andrieja Pogożewa, „Króliki z Ravensbrück” Anny Ellory, „Stacja końcowa Auschwitz. Moja historia z obozu” Eddy de Wind, „Nasza pani z Ravensbrück” Marty Grzywacz to kolejne styczniowe premiery.

„Noc, która się nie kończy. Historia obozów koncentracyjnych” Andrea Pitzer również swoją premierę miała w styczniu br.. W tym przypadku jednak autorka odchodzi od twórczości prozatorskiej tzw. beletrystyki, a skupia się na faktach.

Andrea Pitzer to amerykańska dziennikarka, która przed „Nocą, która się nie kończy.” zasłynęła książką „Ukryta historia Vladimira Nabokova”. W książce tej Pitzer rozbiera życie i twórczość Nabokova na czynniki pierwsze i pokazuje, że w dziełach Nabokova istnieje ogrom nawiązań do historii, które przez dziesięciolecia były przez wszystkich ignorowane.
W nowej książce Andrea Pitzer skupia się na obozach koncentracyjnych i ich historii. Większości ludzi obozy koncentracyjne kojarzą się z nazistowską ideologią i hitlerowskimi Niemcami, tymczasem pierwszy na świecie obóz koncentracyjny powstał, kiedy Hitler był jeszcze małym dzieckiem.
Pitzer opisuje obozy z Rosji, Ameryki, Korei Północnej. Zagląda za druty kolczaste i pokazuje, że każdy obóz koncentracyjny to miejsce, w którym nikt nie ma szans na sprawiedliwy proces. Ludzie trafiają tam bez wyroku i informacji, kiedy minie czas kary. Nie mają praw, głodują, pracują ponad siły i umierają wtedy, kiedy ktoś tak zdecyduje.
[Źródło: https://life4style.pl/]

ZOBACZ TAKŻE:

Szkoły zamknięte do 24 maja. Zmiany w egzaminach i maturach

I LO Gniezno: zdalne zakończenie roku szkolnego dla maturzystów

I LO Gniezno: zdalne zakończenie roku szkolnego dla maturzystów

Witkowo: historyczne zakończenie roku dla tegorocznych absol...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gniezno.naszemiasto.pl Nasze Miasto