Golec uOrkiestra na przedostatnim muzycznym przystanku „Lata z Radiem”

Materiał informacyjny Lato z Radiem
Udostępnij:
Na trasie koncertowej ,,Lata z Radiem” już w najbliższy piątek wystąpi zespół, który przez wiele lat był stałym gościem na trasach Lata z Radiem. Dźwięki utworów Golec uOrkiestra popłyną prosto z Beskidów, a dokładniej z Góry Żar. Premiera 20 sierpnia o godz. 20.00 na antenie radiowej Jedynki oraz – w formie streamingu wideo – na stronie www.polskieradio.pl oraz kanale YouTube i w mediach społecznościowych Polskiego Radia.

– Golec uOrkiestra i ich największe przeboje wykonane live na urokliwej Górze Żar? To mogło się zdarzyć tylko w Jedynce i tylko na 50-lecie „Lata z Radiem”! Cieszę się, że wszyscy podjęliśmy to wyzwanie, bardzo trudne logistycznie i artystycznie. Efekty są wspaniałe – wokół Beskidy, przepiękne widoki i do tego bracia Golec i ich muzyka, która od lat towarzyszy jedynkowym słuchaczom. Pragnę przypomnieć, że to Program 1 od razu „poznał się" na piosence „Lornetka”. To my lansowaliśmy skutecznie ten hit jako pierwsi, a potem Golec uOrkiestra zachwycali kolejnymi przebojami. Nie zabraknie ich także podczas koncertu na Górze Żar. Będzie kultowe „Ściernisko”, „Lornetka”, „Crazy Is My Life”, „Słodycze”, ale także nowsze hity: „Górą Ty” czy „Nie Gaś Ducha” – mówi Marcin Kusy, redaktor naczelny Programu 1 Polskiego Radia.

Trasa koncertowa „Lata z Radiem” trwa od początku wakacji. Za nami już występy Cleo, Maryli Rodowicz i Heleny Vondrackovej, zespołu De Mono, Chopin University Big Band i gości: Danuty Błażejczyk i Ryszarda Rynkowskiego, zespołu Pectus oraz Ani Dąbrowskiej. W sierpniu oprócz koncertu braci Golec na słuchaczy czeka jeszcze jedno wyjątkowe wydarzenie – koncert-niespodzianka, który podobnie jak pierwszy muzyczny przystanek na trasie kultowej audycji odbędzie się w Zakopanem.

Jubileuszowa edycja „Lata z Radiem”, nadawana od poniedziałku do soboty od godz. 9.00 do godz. 12.00, obfituje w tym roku w wiele dodatkowych atrakcji. Z okazji 50-lecia audycji w konkursach do wygrania są m.in. rowery trekkingowe. Nowością tegorocznej trasy jest także peleton motocyklowo-rowerowy oraz interaktywne słuchowisko, napisane specjalnie z okazji jubileuszu, w którym słuchacze decydują o dalszym przebiegu akcji. Polskie Radio uruchomiło także aplikację Jedynki, która na dwa miesiące zamieniła się w aplikację „Lata z Radiem”.

  • Wcześniejsze koncerty do obejrzenia tutaj
  • Premiera koncertu 20 sierpnia o godz. 20.00 na antenie, stronie internetowej oraz YouTubie Jedynki, a także w mediach społecznościowych Polskiego Radia
  • Więcej na temat atrakcji jubileuszowej edycji ,,Lata z Radiem” na antenie Programu 1 oraz stronie internetowej ,,Lata z Radiem

Materiał oryginalny: Golec uOrkiestra na przedostatnim muzycznym przystanku „Lata z Radiem” - Nasze Miasto

Dodaj ogłoszenie