Hokej halowy: Grunwald Poznań znowu na podium

Jacek Pałuba
Grzegorz Dembiński /Archiwum
Grunwald Poznań wygrał czwarty kolejny mecz w lidze hokeja halowego. W turnieju w stolicy Wielkopolski mistrzowie Polski pokonali miejscową Wartę 12:5. Mecze w grupie B odbędą się w niedzielę w Rogowie.

Wojskowi nie pozostawili żadnych złudzeń hokeistom Warty, wygrywając wyraźnie 12:5. Grunwald już po szesnastu minutach prowadził 5:0. W tym okresie zieloni praktycznie ani razu nie znaleźli się pod bramką rywali. W ostatnim fragmencie pierwszej odsłony wojskowi nieco spuścili z tonu, co wykorzystali gracze Warty i zdobyli dwa gole.

Kiedy krótko po rozpoczęciu drugiej połowy zieloni zdobyli trzecią bramkę, mogło się wydawać, że w tym spotkaniu wydarzy się jeszcze coś ciekawego. Tymczasem Grunwald szybko opanował sytuację i zdobył kolejno siedem bramek. W końcówce zieloni tylko nieco poprawili rezultat.

Warta nieco wcześniej zmierzyła się z młodzieżą Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego. Tutaj zieloni nie mieli problemów i zwyciężyli pewnie 8:3, a cztery bramki dla Warty zdobył Tomasz Wachowiak.

Także AZS AWF Poznań nie dał szans ekipie ZSMS. Co prawda w pierwszym fragmencie pojedynku po siedmiu minutach był remis 1:1, to jednak potem, z każdą następną chwilą akademicy byli zdecydowanie skuteczniejsi. Ostatecznie AZS AWF wygrał z zespołem ZSMS 9:2.

Sytuacja w tabeli gr. A jest dość klarowna. Z kompletem 12 punktów prowadzi Grunwald, który może być już pewny miejsca w turnieju finałowym. O drugim miejscu zadecyduje bezpośredni mecz Warty z akademikami podczas ostatniego, czwartego turnieju w lutym.

W niedzielę odbędzie się trzeci turniej eliminacyjny w grupie B. Tym razem w Rogowie zagrają zespoły gospodarzy, Startu Gniezno, Pomorzanina Toruń oraz LKS Gąsawy. Także w niedzielę w hali AWF po raz drugi w tym sezonie halowym spotkają się hokeistki. Już w pierwszym meczu imprezy o godz. 12.30 zagrają faworyci rozgrywek: ZSMS Poznań oraz Dwójka Nysa.

Warta Poznań - ZSMS Poznań 8:3 (3:1)
bramki: T. Wachowiak 4 (25, 46-kr, 47-kr, 50), M. Wachowiak 2 (35, 39), K. Wybieralski (4), B. Siejkowski (7) - B. Szotek (15), M. Hulbój (29), Gumny (50).
ZSMS - AZS AWF Poznań 2:9 (1:3)
bramki: M. Hulbój (7-kr), Łuczka (44) - Zimnicki 4 (29, 31, 38, 48), Oszyjczyk 2 (3-k, 10), F. Bratkowski (13), A. Pacanowski (43-k), Kosmaczewski (47-kr).
Warta - Grunwald Poznań 5:12 (2:5)
bramki: A. Semonowicz 2 (27-kr, 47), M. Paech (19), K. Major (20), M. Siejkowski (45) - K. Majchrzak 3 (3, 7, 37), T. Choczaj 3 (16-kr, 29, 44), Dutkiewicz 2 (6-kr, 11-k), T. Marcinkowski 2 (34, 38), Górny 2 (38, 41).