MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Hotel Mieszko Gniezno był kiedyś wizytówką miasta. Lata świetności ma już za sobą. Obiekt niszczeje [FOTO]

HK
Uznawany kiedyś za wizytówkę Gniezna Hotel Mieszko przy ul. Strumykowej z jacuzzi na dachu, dzisiaj jest ruiną. Nic nie pozostało po pięknie urządzonych pokojach i restauracji. Obiekt jest siedzibą bezdomnych, którzy doprowadzili go do fatalnego stanu. Rok temu kupiony na licytacji komorniczej, dzisiaj nadal straszy - został otoczony prowizorycznym płotem.

Hotel Mieszko Gniezno. Lata świetności ma już za sobą. Obiekt niszczeje [FOTO]

Obiekt wybudowany w 1987 roku, w 2001 roku przeszedł kapitalny remont. To były czasy, kiedy 48-pokojowy hotel funkcjonował dobrze. Doskonale usytuowany dla przyjezdnych sportowców, pomiędzy boiskami, z widokiem na katedrę i jacuzzi na dachu hotel był wizytówką sportowego Gniezna. Budynek został porzucony przez ówczesnego właściciela, który miał problemy finansowe. To wtedy rozpoczęła się regularna dewastacja Hotelu Mieszko, który z czasem stał się schronieniem grupy bezdomnych. Właściciel, spółka w likwidacji pozostawał bierny, wnętrze niszczało, a dzicy lokatorzy paląc sprzętem hotelowym wzniecali pożary. W efekcie tych działań wnętrze budynku jest w fatalnym stanie. Mur okalający miejsce miał stanowić zagrożenie dla infrastruktury Enea Operator, do którego należy działka obok rudery. Jest tam niebezpiecznie.

Hotel Mieszko Gniezno. Fatalny stan budynku

Teren wokół Mieszka też jest zapuszczony, stał się dzikim śmietniskiem i został zanieczyszczany odchodami. Na niegdyś pięknym ogrodzie walają się butelki po alkoholu i poremontowe śmieci. Odnowiona kilka lat wcześniej fasada budynku została zniszczona, a po niegdyś pięknym hotelu pozostał tylko ładny napis na frontowej elewacji - „Hotel Mieszko”.

Miasto miało problem z określeniem, który podmiot jest odpowiedzialny za hotel. Finalnie, okazało się, że grunt należy do Skarbu Państwa, ale jego wieczystym użytkownikiem była zadłużona spółka. Dlatego na początku 2019 roku przeprowadzona została licytacja komornicza komornicza. Szacowana wartość byłej dumy Mieszka Gniezno wynosiła ponad 1,2 mln. zł.

Nowy właściciel dał nową nadzieję

Wraz z nowym właścicielem obiektu, który wylicytował go latem w 2019 roku, pojawiła się nadzieja na generalny remont zniszczonego hotelu. Nic takiego jednak się nie stało. Nowy właściciel zamurował wszystkie drzwi i okna znajdujące się na parterze budynku. Nie były one jednak wielką przeszkodą dla lokalnych bezdomnych. Działka nie jest całkowicie ogrodzona, więc szybko wybito drzwi wykonane z cienkich suporeksów. W środku obiektu już nie widać łóżek, stołów, ani żadnego wyposażenia, które wskazywałoby, że kiedyś był to hotel z własną restauracją. Ze ścian powyrywano kable.

Dzisiaj Hotel Mieszko nadal jest jednym z najbardziej zdewastowanych budynków w mieście. Na początku 2022 roku obiekt został ogrodzony, zapewne w celu zapobieżenia dalszej dewastacji. Nic nie wskazuje na to, żeby w najbliższym czasie jego stan miałby się polepszyć. Dookoła niego ustawiono prowizoryczny płot

Zdjęcia w artykule zrobiono jesienią 2021 r. Następnie, jakiś czas później, obiekt został ogrodzony. Nie ma do niego dostępu.

Hotel Mieszko Gniezno. Lata świetności ma już za sobą. Obiekt niszczeje [FOTO]

Hotel Mieszko Gniezno był kiedyś wizytówką miasta. Lata świe...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zastrzeż PESEL - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gniezno.naszemiasto.pl Nasze Miasto