II LO w Gnieźnie zyska nowy sprzęt. Do szkoły trafią wizualizery, laptopy, nowe laboratorium!

opr. HK
Starostwo powiatowe
Udostępnij:
Wyposażenie pracowni i sprzęt elektroniczny otrzyma II Liceum Ogólnokształcące im. Dąbrówki w Gnieźnie dzięki eko-projektowi Powiatu. Wśród sprzętu wizualizery laptopy i nowa pracownia naukowa.

Starostwo Powiatowe stara się aktywnie uczestniczyć w podnoszeniu świadomości ekologicznej młodzieży oraz koordynować i wspierać zadania dotyczące edukacji ekologicznej z zakresu ochrony środowiska. W gminach powiatu staną nie tylko nowe, edukacyjne stacje meteorologiczne. II Liceum Ogólnokształcące zyskało nowy sprzęt.

Powiat Gnieźnieński złożył wnioski w konkursie na: „Edukację ekologiczną w zakresie doposażenia pracowni dydaktycznych” do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu na dofinansowanie przedsięwzięć w zakresie doposażenia placówek oświatowych w: pomoce dydaktyczne, sprzęt komputerowy , rzutniki, ekrany, wizualizery, sprzęt do filmowania i fotografowania, ławki szkolne, krzesła, szafy, dygestorium.

Wnioski, które otrzymały dotacje w wysokości 80% na doposażenie pracowni dydaktycznych w I Liceum Ogólnokształcącym w Gnieźnie, II Liceum Ogólnokształcącym w Gnieźnie, Zespole Szkół Ekonomicznych w Gnieźnie to:

  1. „Każdy z nas zyska na ochronie środowiska - doposażenie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Gnieźnie w celu badań jakości środowiska na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego”
  2. „Środowisko ponad wszystko - działania edukacyjne w zakresie ochrony środowiska i przyrody poprzez doposażenie pracowni dydaktycznych w I Liceum Ogólnokształcącym w Gnieźnie”
  3. „Miej serce dla przyrody i nie zanieczyszczaj wody - wspomaganie edukacji ekologicznej poprzez stworzenie laboratorium wiedzy przyrodniczej w II Liceum Ogólnokształcącym w Gnieźnie”.

Wartość trzech projektów to 180 tys. zł, w tym dotacja 140 tys. zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.
W II LO im. Dąbrówki w Gnieźnie realizowany będzie projekt: „Miej serce dla przyrody i nie zanieczyszczaj wody - wspomaganie edukacji ekologicznej poprzez stworzenie laboratorium wiedzy przyrodniczej w II Liceum Ogólnokształcącym w Gnieźnie”. W ramach projektu wyposażone zostały dwie pracownie tj. pracownia biologiczna i chemiczna. Celem projektu jest podniesienie u uczniów II Liceum Ogólnokształcącego poziomu kompetencji kluczowych w zakresie wiedzy przyrodniczej i ochrony środowiska, poprzez doposażenie wspomnianych pracowni oraz organizację w nich zajęć dodatkowych.

II LO w Gnieźnie zyska nowy sprzęt. Do szkoły trafią wizualizery, laptopy, nowe laboratorium!

Powołane zostanie w szkole „Laboratorium wiedzy przyrodniczej" oparte na zajęciach pozalekcyjnych, w ramach których uczniowie będą pogłębiali swoją wiedzę i rozwijali ekologiczne zainteresowania. Laboratorium będzie skupiało się na badaniu stanu biologicznego i chemicznego jezior metodami laboratoryjnymi. Wszystkie działania prowadzone będą narzędziami aktywizującymi tak, aby pokazać zależność "nauka-przyroda-społeczeństwo".

Kluczowym efektem projektu jest wyposażenie pracowni chemicznej i biologicznej, w taki sposób, aby w czasie zajęć uczeń mógł dokonywać obserwacji, planować i przeprowadzać doświadczenia, a także bezpiecznie posługiwać się sprzętem laboratoryjnym i odczynnikami chemicznymi. Realizacja przedsięwzięcia pozwoli również na wzbogacenie i poszerzenie oferty edukacyjnej szkoły oraz zapewni znakomite warunki dla wszechstronnego rozwoju w zakresie edukacji ekologicznej.

W celu zobrazowania efektów doświadczeń dzięki projektowi zakupiono także profesjonalny sprzęt: laptopy wraz z oprogramowaniem, urządzenia wielofunkcyjne, projektory, ekrany, wizualizery, aparaty fotograficzne i kamerki do zajęć zdalnych. Rezultaty doświadczeń prezentowane będą między innymi na stronie internetowej szkoły.

Radosław Fogiel o komisji śledczej ws. Pegasusa w Sejmie

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie