Inochi Gniezno: karatecy wrócili z sukcesami z Krotoszyna!

Łukasz Cieśliński
Kolejne sukcesy na koncie klubu Karate Inochi Gniezno. Tym razem nasi karatecy wrócili z workiem medali z Krotoszyna!

W sobotę 12 listopada 2016 w Krotoszynie odbyły się XIV Mistrzostwa Wielkopolski w Karate, będące jednocześnie zawodami rankingowymi WZK w roku 2016, na podstawie których będzie tworzony ranking zawodników, kandydatów do Kadry Wielkopolski 2017.

Zawodnicy Klubu Karate Inochi Gniezno po raz kolejny w tym roku zaprezentowali się bardzo dobrze, zdobywając tym razem aż 14 medali. Pierwsza tego dnia wystartowała drużyna w składzie: Julita Bartz, Filip Dobrychłop i Kacper Majchrzak zdobywając w kata drużynowym srebrny medal. Następnie ci zawodnicy startowali w kata indywidualnym zdobywając kolejno: Julita Bartz – złoto, Filip Dobrychłop – brąz, Kacper Majchrzak – brąz. Bernadetta Kuleczka jak zwykle nie zawiodła i zdobyła w swojej konkurencji złoty medal. Bardzo dobry występ zaliczyła Jolanta Woźniak, która walcząc w pierwszej rundzie z późniejszą zwyciężczynią swojej konkurencji przegrała 1:2, ale pokonując wszystkie następne rywalki wywalczyła 3 miejsce i brązowy medal. Bardzo udany występ zaliczyli Filip Owczarzak i Mikołaj Owczarzak, którzy obaj uplasowali się na 3 miejscu konkurencji kata indywidualne zdobywając brązowe medale. Sensei Marta zdobyła natomiast srebrny medal . Oskar Królak i Hubert Wiśniewski niestety wrócili do domu bez medali.

Konkurencje kumite rozpoczęły się od zwycięskich walk Arkadiusza Kwaśniewskiego, który pokonał rywali 5:0 oraz 6:0 dzięki czemu zawodnik Inochi uzyskał tytuł Mistrza Wielkopolski i złoty medal. Filip i Mikołaj startujący tego dnia również w kumite wywalczyli w swoich kategoriach wagowych brązowe medale podobnie jak w kata.