Inochi Gniezno z kolejnymi medalami

Paweł Brzeźniak
W sobotę odbył się XIV Otwarty Turniej Karate o Puchar Kostrzyńskiego Samorządu Kostrzyn 2017. Zawodnicy Klubu Karate Inochi Gniezno zdobyli 12 medali indywidualnych i 4 w konkurencjach drużynowych.

Złote medale wywalczyli: Filip Kwiatkowski – kihon, Adrian Turonek – kihon, Igor Zwiernik – kata.
Srebro zdobyli: Kacper Majchrzak – fantom i Julia Wojnowska – kihon. Brązowe medale wywalczyli: Kacper Częstochowski – fantom, Jakub Filipiak – kata, Roksana Kujawska – kata, Bernadetta Kuleczka – kata, Paulina Nowakowska – kata, Cezary Sobociński – kihon, Jolanta Woźniak – fantom.

W konkurencji kata drużynowej srebro wywalczyła drużyna Inochi w składzie Filipiak, Nowaczyk, Nowakowska, a brąz w tej samej kategorii przypadł drugiej drużynie Klubu w składzie Kujawska, Kwiatkowski, Sobocińki. Młodsi zawodnicy (Kaczmarek, Łęc, Turonek) natomiast wrócili z brązem. W kata drużynowym chłopców 2006 i młodsi drużyna Inochi (Częstochowski, Kaczmarek, Wiśniewski) również stanęli na najniższym stopniu podium.

Blanka Częstochowska, Zuzanna Gbur, Kornelia Idczak i Alicja Kaszyńska tym razem wróciły do domów bez medali.