Kolejne sukcesy gnieźnieńskich karateków. Tym razem do Gniezna przywieźli 2 srebrne medale

Paweł Brzeźniak
Kolejne sukcesy gnieźnieńskich karateków. Tym razem do Gniezna przyjechały 2 srebrne medale mn
21-22 czerwca w hali widowiskowo-sportowej „Globus” w Lublinie zostały rozegrane XXX Mistrzostwa Polski w Karate Tradycyjnym. Jak zawsze na tych jednych z najważniejszych w Polsce zawodach nie zabrakło reprezentacji Akademii Karate Tradycyjnego SAMURAJ Gniezno.

Do dalekiego Lublina wybrali się: Wiktoria Łuczyńska, Natalia Szuba, Maja Barczak, Aleksandra Politowicz, Sebastian Kordela i Jakub Zbierski. Tym razem do Gniezna przyjechały 2 srebrne medale wywalczone przez Wiktorię, a także 3 tak nielubiane przez sportowców 4 miejsca. Tradycyjnie już Mistrzostwa zostały podzielone na 2 dni. W pierwszym dniu zaprezentowali się młodzieżowcy i seniorzy a w drugim juniorzy młodsi i juniorzy. W piątek po uroczystym otwarciu zawodów rywalizowali Ola Politowicz i Sebastian Kordela. I w tym dniu już był powód do zadowolenia, bo Sebastian w konkurencji kumite młodzieżowców a także Ola z Sebastianem w konkurencji en-bu kobieta – mężczyzna wywalczyli owe miejsca tuż za podium.

Dramatyczne i bardzo widowiskowe walki Sebastiana przyciągnęły wielu widzów, którzy z zapartym tchem oglądali rywalizację na macie „A”. Fantastyczne występy naszego zawodnika to zapowiedź, że w kolejnych latach pozostali zawodnicy będą musieli się z nim liczyć, a Sebastian niejednokrotnie przywiezie do Gniezna medale. Znakomite 4 miejsce Sebastian wywalczył wraz z Olą w konkurencji en-bu. To konkurencja, w której zawodnicy Samuraja zadebiutowali na Mistrzostwach Polski. Niewiele zabrakło do medalu, ale dalsze udoskonalenie z pewnością przyniesie taki skutek, że Ola i Sebastian w kolejnych latach staną na podium, a nie obok niego.

W sobotę zostały rozegrane konkurencje juniorów młodszych i juniorów. I w tym dniu były również powody do zadowolenia. Mianowicie po emocjonujących walkach Wiktoria Łuczyńska wywalczyła 2 tytuły Wicemistrzyni Polski w konkurencji fuku-go i kumite. Co prawda bez medali, ale ze znakomitymi wynikami naszych zawodniczek i zawodników zakończyły się inne konkurencje. Wiktoria w kata indywidualnym uzupełniła to nielubiane przez sportowców 4 miejsce. W konkurencji en-bu nasi juniorzy Natalia Szuba i Kuba Zbierski zakończyli Mistrzostwa na wysokim 6 miejscu. Juniorska para również zadebiutowała w tej konkurencji na Mistrzostwach Polski. Kuba Zbierski wywalczył również 8 miejsce w kata indywidualnym. Te pozycje od 1 do 8 są nie tylko znakomitym występem, ale również są niezwykle ważne w punktacji sportu młodzieżowego. Przez całe Mistrzostwa przy naszych zawodnikach czuwał ich trener Sensei Andrzej Zarzeczny.