Kolejne zwycięstwo MKS PR Gniezno. Szczypiornistki pokonały SMS ZPRP II Płock

Natalia Zawodna
Mikołaj Stopczyński
Po zimowej przerwie na halę im. Mieczysława Łopatki powracają mecze piłkarek ręcznych. Szczypiornistki z MKS PR Gniezno zaliczyło kolejne ligowe zwycięstwo.

MKS PR URBIS Gniezno z kolejnym ligowym triumfem. W piątek podopieczne trenerów Roberta Popka i Romana Solarka pokonały we własnej hali SMS ZPRP II Płock.

W Pierwszej Stolicy Polski płocczanki broniły się dzielnie do 13`minuty gry (7:6). W drugim kwadransie przyjezdne dały sobie narzucić styl gry gnieźnianek i hurtowo traciły bramki (18:6). Kolejne świetne spotkanie rozegrała Magdalena Nurska, która w ostatniej minucie pierwszej odsłony rzuciła 100 bramkę w barwach MKS PR URBIS Gniezno!

Drugie 30 minut przebiegło po myśli gnieźnieńskiego zespołu. SMS ZPRP II nie znalazł koncepcji, aby zminimalizować straty. Totalna niemoc w obozie płocczanek a po drugiej stronie pokaz siły i warsztatu technicznego. Nokaut nastąpił między 39 a 51 minuty, kiedy to zespół z Gniezna umieścił trzynastokrotnie piłkę w bramce rywalek i wynik 23:9 przeobraził się w 36:9! Ostatecznie gnieźnianki wygrały różnica trzydziestu bramek (43:13).

MKS PR URBIS Gniezno – SMS ZPRP II Płock 43:13 (18:6)

MKS PR URBIS Gniezno: Hoffmann, Konieczna – Kasprowiak (6), Siwka (4), Sawicka, Giszczyńska (4), Chojnacka (1), Kuriata, Kaczmarek (8), Nurska (11), Matysek (4), Świerżewska (1), Łęgowska (4).

SMS ZPRP II Płock: Piotrowska, Rusin – Łucak, Jurek (2), Leśniak (5), Chochół (1), Pawlak (1), Zgleszewska, Kurdej (2), Czyżewska, Grzesista, Rogula (2), Tetelewska, Lewandowska, Męczykowska, Koss.

W spotkaniu 15. kolejki II ligi KAPI MEBLE MKS PR II Gniezno podejmowały lidera MKS Kalisz AZS SWWS. Pomimo dobrej postawy w pierwszej połowie, gnieźnianki przegrały to spotkanie różnicą dziesięciu “oczek” (20:30).

Drużyna z Kalisza to obecnie lider drugoligowych zmagań i wiadomo było, że nie będzie to łatwy mecz dla zawodniczek KAPI MEBLE MKS PR II Gniezno. Pomimo to, doskonale w to spotkanie weszły miejscowe. Za sprawą Marii Tanaś w 8` gnieźnianki wyszły na największe w tym spotkaniu dwupunktowe prowadzenie! Do końca pierwszej połowy było to zacięte widowisko, kaliszanki były w stanie odskoczyć maksymalnie na dwie bramki. Do szatni z jednobramkowym prowadzeniem schodził MKS Kalisz AZS SWWS (12:13).

Po wznowieniu gry do 37` obraz się nie zmienił. Starcie nadal było niezwykle wyrównane dzięki czemu mieliśmy emocjonujące widowisko.
Potem kaliszanki wzięły się ostro do pracy, siedmiokrotnie trafiając do bramki gnieźnianek. W międzyczasie doszło do bardzo nieprzyjemnej sytuacji. Na skutek niebezpiecznego faulu Agaty Alwin, Paulina Kucharska upadła na parkiet, najprawdpodobniej doznając złamania lewej ręki. 30 minuta przerwa w oczekiwaniu na karetkę wybiła zawodniczki obydwu drużyn z meczowego rytmu. Po wznowieniu zawodów na tablicy widniał rezultat 15:21, a na dziesięć minut przed końcem AZS SWWS prowadził już 16:24. W końcówce padły jeszcze trzy trafienia i ostatecznie ze zwycięstwa po bardzo dobrym spotkaniu cieszyły się kaliszanki.

KAPI MEBLE MKS PR II Gniezno – MKS Kalisz AZS SWWS 20:30 (12:13)

KAPI MEBLE MKS PR II Gniezno: Bober, Cieślak – Alwin (3), Wilczura, Grzegorek, Nowak (1), Wabińska (2), Bartkowiak (4), Skoczeń (2), Piotrowska (1), Szymańska (2), Musiał, Tanaś (4), Brząkała (1), Łachowska, Śmigowska.

Dla MKS Kalisz AZS Kalisz najwięcej bramek zdobyły: Jałoszewska (9) i Moskal-Giel (6).

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?