KS Gniezno zalicza pierwsze zwycięstwo w sezonie

Mikołaj Stopczyński
Fani gnieźnieńskiego futsalu mają dziś powód do radości. KS Grinbud Gniezno pokonało Futsal Szczecin, dając popis strzelecki w drugiej połowie meczu.

Tegoroczny sezon nie układał się pomyślnie dla gnieźnieńskich futsalistów. KS miał przed meczem 3 porażki i 1 remis. W kolejnej walce o trzy punkty gnieźnianom przyszło zmierzyć się z Futsalem Szczecin. Drużyna z woj. zachodniopomorskiego także podchodziła do spotkania z nie najlepszym bilansem - szczecinianie zaliczyli dotychczas jedno zwycięstwo i dwie przegrane.

Ze względu na decyzje rządu związane z rozwojem pandemii mecz musiał odbyć się przy pustych trybunach. Kibice mogli jednak oglądać spotkanie za sprawą transmisji w serwisie YouTube.

Pierwsza połowa nie przyniosła jednoznacznych odpowiedzi. Gnieźnianie szybko wyszli na prowadzenie za sprawą goli Dariusza Rychłowskiego i Mikołaja Bereźnickiego. Upływający czas działał jednak na niekorzyść gospodarzy, co doprowadziło do celnego strzału Łukasza Kubickiego z Futsalu Szczecin. Tuż przed przerwą do gnieźnieńskiej bramki trafił Karol Ława, kończąc pierwszą połowę remisem.

Niepewności gnieźnieńskich kibiców zostały jednak rozwiane w drugiej części spotkania. Po kilku minutach do siatki piłkę skierował Paweł Kaźmierczak. Niedługo później celnym trafieniem z połowy boiska popisał się Szymon Lewandowski. Szczecinianie szukali kolejnych okazji pod bramką Dawida Dymka, jednak nie udało im się zdobyć nowych punktów. Wynik 5:2 przed końcem meczu ustanowił Mikołaj Bereźnicki.