18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Książka o Kiszkowie trafiła do rąk czytelników

Paweł Brzeźniak
Książka o Kiszkowie została zaprezentowana wraz z wystawą zdjęć na temat historii gminy
Książka o Kiszkowie została zaprezentowana wraz z wystawą zdjęć na temat historii gminy Paweł Brzeźniak
Książka o Kiszkowie i okolicach jest kolejnym dziełem wydanym przez miejscowy Urząd Gminy. Po wydaniu "Ofiar zabobonu" autorstwa Franciszka K. Tuczyńskiego, nadszedł czas na zestawienie gminy w przeszłości z jej współczesnym obrazem.

Książka o Kiszkowie - zobacz bogatą historię gminy!

Autorami publikacji ""Ziemia kiszkowska wczoraj i dziś" są: Anna Frąckowiak i Bartosz Krąkowski, urzędnicy gminy Kiszkowo. Książka przedstawia fotografie i opisy znanych miejsc na terenie gminy. Ich autorami są uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum, laureatów konkursu im. Franciszka Ksawerego Tuczyńskiego: "Moje ulubione miejsce". Na fotografiach znajdują się widoki i zabytki gminy Kiszkowo z końca XIX wieku i początku XX wieku. Pośród nich, znajdują się: kościoły, poczta, dworki, szkoły, oberże i hotele. Promocja książki miała miejsce w hali widowiskowo-sportowej w Kiszkowie. Towarzyszyła jej wystawa "Ziemia kiszkowska na starej fotografii".

– Pomysł zrodził się jakiś czas temu, kiedy bardziej zaczęliśmy interesować się historią regionalną. Częścią tej historii są również stare fotografie, które zaczęły spływać do urzędu. Prosiliśmy mieszkańców, aby użyczyli nam zdjęcia dawnego Kiszkowa i gminy Kiszkowa – przyznaje Bartosz Krąkowski. – Uzbierało się kilkaset zdjęć i uznaliśmy, że można z tego zrobić książkę – dodaje. Okazuje się, że praca nad książką nie należała do trudnych. – Dla nas to była przyjemność. Stare fotografie przedstawiają to, czego nie mieliśmy okazji zobaczyć. Owiane są "mgiełką" tajemniczości – podkreśla Anna Frąckowiak.

Jak zaznaczają autorzy książki, nie jest to ich ostatnie "literackie słowo". Na przyszły rok zaplanowane jest wydanie kolejnej książki z opisem dawnej gminy Kiszkowo.

Zadowolenia z powstania nowej publikacji nie kryje Tadeusz Bąkowski, wójt gminy Kiszkowo. – Sięgamy po najcenniejszy dorobek naszego regionu. Świadczy on o tym, że "nie samym chlebem człowiek żyje". Widać, że mieszkańcy czują potrzebę, aby takie publikacje powstawały. Można taki wniosek wysnuć po tym, jak przyjęte zostały "Ofiary zabobonu" – przyznaje wójt.

Książka o Kiszkowie - zobacz, jak niezwykłe są atrakcje gminy!

Książkę "Ziemia kiszkowska wczoraj i dziś" można nieodpłatnie odbierać w Urzędzie Gminy Kiszkowo przy ul. Szkolnej 2. Łączny nakład wynosi 2 tys. egzemplarzy.
Publikacja jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 Leader działania 413 "Wdrażenie lokalnych strategii rozwoju" w zakresie małych projektów Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 Instytucja Zarządzająca PROW 2007-2013 -Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Całkowita wartość projektu wyniosła 37 429,35 zł

od 7 lat
Wideo

Zmarł Jan Ptaszyn Wróblewski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gniezno.naszemiasto.pl Nasze Miasto