Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Latarnia na Wenei zaprasza na kolejne ciekawe zajęcia! Logopedia na talerzu, czyli smakowite porady na poprawę mowy

Sona Ishkhanyan
Z akcji: nie używamy plastikowych słomek (no BPA) tylko papierowe.
Z akcji: nie używamy plastikowych słomek (no BPA) tylko papierowe. Magdalena Smolarek
Prężnie działająca ekipa Latarni na Wenei zaprasza na kolejne zajęcia, które odbędą się w sierpniu. Nie przegapcie tych zajęć!

Latarnia na Wenei zaprasza na kolejne ciekawe wydarzenia! Logopedia na talerzu, czyli smakowite porady na poprawę mowy
Macie problemy z wymową dziecka? Zastanawiacie się jak mu pomóc? Szukacie porad? Zapraszamy do Latarni na Wenei. Będziecie mieli okazję bezpłatnie dowiedzieć się od czego najlepiej zacząć, jakich błędów nie popełniać i jak najłatwiej poćwiczyć z dzieckiem.

-„Logopedia na talerzu” to kreatywne warsztaty logopedyczne, pokazujące że bez specjalistycznych i (zazwyczaj) drogich pomocy dydaktycznych także można ćwiczyć aparat mowy - język, wargi, policzki, podniebienie, a także oddech. W dodatku może to być świetna zabawa rodziców z dziećmi. W czasie warsztatów będziemy ćwiczyć z makaronem, chrupkami, płatkami śniadaniowymi, owocami i innymi smacznymi produktami. Zapraszam na smakowite i potrzebne dla rozwoju mowy warsztaty w Latarni na Wenei - wyjaśnia Magdalena Smolarek, prowadząca zajęcia. Jej działania możecie podejrzeć tutaj

-Takie warsztaty z profilaktyki logopedycznej są potrzebne, ponieważ obecnie obserwuję u moich podopiecznych w żłobkach i przedszkolach sporo przeróżnych wad wymowy. Najwięcej jest opóźnień w rozwoju mowy (gdy np. 3, 4-latek nadal mówi miau, hau na zwierzęta) i seplenień różnego rodzaju (czyli wyciągania języka z buzi przy mówieniu i trzymanie go między zębami). Problemy te mogą pojawić się z wielu powodów, również genetycznych. Oczywiście nie mamy wpływu na geny, ale już na używanie przez nasze dzieci m.in. tabletów, kubków niekapków czy niewłaściwe mówienie do dziecka (niepotrzebne zamienianie słów w zdrobnienia, onomatopeje itp.) już tak. Dbajmy o to, jak mówimy do dziecka, ćwiczmy wspólnie z dzieckiem buzię i język, a także spędzajmy z nim maksymalnie dużo czasu bawiąc się (bez nowinek technologicznych). Te proste zasady zapunktują w przyszłości, nie tylko jeśli chodzi o mowę dziecka - zaznacza specjalistka, Magdalena Smolarek.

Na zajęcia zapraszamy 1 sierpnia, o godz. 17.00.

Zobacz także: Jak nie ogień, to woda. Zalane samochody na przedmieściach Aten

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gniezno.naszemiasto.pl Nasze Miasto