Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w Gnieźnie - gdzie najwięcej interwencji

red.
Już od ponad czterech miesięcy na terenie powiatu gnieźnieńskiego działa Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Można się z niej m.in. dowiedzieć, jakie sygnały zgłaszają policjantom mieszkańcy oraz które z nich potwierdziły się. Z każdym dniem przybywa nowych zgłoszeń. Każde z nich jest weryfikowane przez policjantów.

Od 20 września 2016 roku, gdy Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa zaczęła funkcjonować, do dzisiaj na terenie powiatu gnieźnieńskiego policjanci odczytali 466 zgłoszeń, wskazanych przez mieszkańców jako te, które są według nich niebezpieczne i wymagają interwencji Policji.

Gnieźnieńscy policjanci podsumowali w tym zakresie 2016 rok. Wpłynęły 432 zgłoszenia, z czego 160 zostało przez mundurowych potwierdzonych. Sygnały naniesione przez mieszkańców naszego powiatu na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa policjanci sprawdzają i weryfikują. Wiele sygnałów podlega nadal weryfikacji, a patrole sprawdzają wskazane miejsce po kilka razy.

Spośród potwierdzonych zgłoszeń najwięcej dotyczyło nieprawidłowego parkowania – 56 (głównie w Gnieźnie przy ul. 3 Maja, os. Jagiellońskie, os. Orła Białego, ul. Pstrowskiego), przekraczania dozwolonej prędkości – 55 (DK nr 5 na trasie Gniezno – Łubowo, Żydowo, ul. Wolności w Gnieźnie) oraz spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych (Kłecko, Park Kościuszki w Gnieźnie). Potwierdzone zgłoszenia mają swój dalszy ciąg i konsekwencje. W tych przypadkach policjanci stosowali pouczenia, ale nie obyło się też bez mandatów karnych. O przypadkach złej organizacji ruchu (11 potwierdzonych zgłoszeń), czy też niewłaściwej infrastruktury (6 potwierdzonych zgłoszeń) mundurowi informowali też zarządców dróg.

Policjanci przypominają: chcesz, aby w Twojej okolicy było bezpiecznie? Możesz mieć na to wpływ! Podziel się swoimi spostrzeżeniami! Reaguj na zagrożenie! Odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wejdź na stronę internetową Policji: https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html

To narzędzie pozwala na rzetelne i czytelne zidentyfikowanie oraz przedstawienie, w tym społecznościom lokalnym, skali, a także rodzaju zagrożeń oraz instytucji współodpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Wskaż miejsca, w których chcesz częstszych patroli Policji. Warte uwagi jest też to, że strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.

Źródło: Policja w Gnieźnie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Bydgoska policja pokazała filmy z wypadków z tramwajami i autobusami

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gniezno.naszemiasto.pl Nasze Miasto