Martyna Galant z Witkowa w półfinale biegu na Igrzyskach w Tokio

Paweł Brzeźniak
Martyna Galant z Witkowa w półfinale biegu na Igrzyskach w Tokio arch. Martyny Galant
Duży sukces zawodniczki z Witkowa! Martyna Galant awansowała do półfinału biegu na 1500 metrów na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Stało się tak dzięki temu, że Polka zajęła 7 miejsce w biegu kwalifikacyjnym.

- Zrobiłam to! Przepustka do półfinału i co ważne nowy rekord życiowy - 4:05,03 !!! Kolejny bieg już w środę o 19:05, a 12:05 czasu polskiego. Dziękuję za piękne wiadomości i mnóstwo reakcji! serce się raduje!!

- napisała w mediach społecznościowych nasza zawodniczka.

AKTUALIZACJA ZE ŚRODY

W półfinale nasza zawodniczka przybiegła na 10 miejscu z czasem 4:06,01. I tak należą się gratulacje!

To nie pierwszy tegoroczny sukces Martyny. 20 lutego w Toruniu odbyły się Lekkoatletyczne Halowe Mistrzostwa Polski. W jednej z konkurencji wygrała witkowianka. W konkurencji biegu na 1500 m pierwsze miejsce zajęła Martyna Galant. Przebiegła 1500 m w 4 minuty i 24 sekundy! To świetny wynik urodzonej w Witkowie niedaleko Gniezna biegaczki. Zyskała ona tytuł Mistrzyni Polski.

Przypomnijmy, że urodzona w 1995 roku witkowianka już wcześniej odnosiła sukcesy sportowe. Specjalizuje się w biegach średniodystansowych. Już w 2014 roku została mistrzynią Polski juniorek w biegu na 800 metrów z czasem 2:14,19 sek. W 2017 roku z kolei zdobyła brązowy medal Mistrzostw Europy do kat 23 w lekkoatletyce w Bydgoszczy.

Martynie gratulujemy i z niecierpliwością będziemy oczekiwać na środowy występ!