Martyna Galant zdobyła brązowy medal Mistrzostw Europy!

Arkadiusz Dobruchowski
Zakończyły się Mistrzostwa Europy do lat 23 w lekkoatletyce w Bydgoszczy. Polacy kończą tę imprezę z 10. medalami. Jeden z tych krążków zdobyła Martyna Galant, zawodniczka pochodząca z Witkowa, a w przeszłości reprezentująca klub z Gniezna.

Galant specjalizuje się w biegach średniodystansowych. W latach 2009–2014 reprezentowała MKS Gniezno, a od 2015 roku jest zawodniczką OŚ AZS Poznań, gdzie trenuje pod okiem Ryszarda Ostrowskiego. Trzy lata temu biegaczka otrzymała nagrodę dla najlepszego sportowca w Gnieźnie.

Na stadionie bydgoskiego Zawiszy, Galant startowała na dystansie 1500 metrów. W piątkowych eliminacjach zajęła drugie miejsce w swoim biegu, ustępując jedynie koleżance z reprezentacji Sofii Ennaoui, zapewniając sobie udział w niedzielnym finale.

5 minut po godzinie 17 w niedzielę rozpoczął się finał z udziałem biegaczki z naszego regionu. Po wyrównanej zaciętej walce do ostatnich metrów, zwyciężyła Niemka Konstanze Klosterhalfen. Drugie miejsce zajęła Polka Sofia Ennaoui,a brązowy medal przypadł Martynie Galant, która uzyskała rezultat 4,17,91. Ten czas zapewnił jej udział w Letniej Uniwersjadzie, która pod koniec sierpnia odbędzie się w Manili.

Martyna Galant brązową medalistką ME U-23. "Taktyki nie było. Planem było walczyć do końca"