Matura to nie bzdura – ale co dalej?

Materiał informacyjny TEB Edukacja Sp. z o.o.
Warto rozważyć różne opcje - szkoła wyższa i studia to dobry wybór, ale dla osób, które wiedzą czego chcą i poświęcą minimum 3 lata by zdobyć licencjat, a potem kolejne dwa na tytuł magistra by szukać pracy w zawodzie.

No właśnie i tu często problemem jest to, że rynek pracy zmienia się dynamicznie. Nowe zawody i umiejętności powstają co roku. A co jeśli zaczniesz studia i zanim je skończysz, okaże się, że interesuje Ciebie coś innego lub jednak specjalistów w tej dziedzinie już rynek pracy tak nie potrzebuje? Z raportu Future of Humanity Institute Uniwersytetu Oxfordzkiego wynika, że ponad 60 proc. dzieci w przyszłości będzie pracować w zawodach, które jeszcze nie powstały. Robi wrażenie.

A co z tymi, mniej zdecydowanymi. Opcją jest zawsze rok przerwy na odnalezienie siebie czyli tzw. Gap year lub krótsza forma nauki, rok lub dwa, nastawiona na zdobycie praktycznej wiedzy i umiejętności – mowa o szkołach policealnych.

To rozwiązanie warte uwagi, dlaczego? Jakie są tutaj możliwości? Gdzie znaleźć na nie odpowiedź? Na przykład w kolejnym filmie z doradcami zawodowymi z TEB Edukacja - Grzegorzem i Wiktorem.

https://www.doradca.teb.pl/

Po obejrzeniu można zajrzeć też na https://zawodprzyszlosci.teb.pl/ i dowiedzieć się więcej o TEB Edukacja w Gnieźnie.

Wideo

Dodaj ogłoszenie