Mieszko Gniezno miażdży kolejnego rywala!

Paweł Brzeźniak
W tym sezonie Mieszko Gniezno nie daje szans swoim rywalom, zarówno u siebie, jak i na wyjeździe. Tym razem w pokonanym polu pozostali piłkarze Sparty Oborniki.

Gnieźnianie rozpoczęli mecz w składzie Wiktor Beśka, Marcin Tomaszewski, Damian Garstka, Michał Steinke, Miłosz Brylewski, Gracjan Goździk, Dawid Radomski, Tomasz Bzdęga, Damian Pawlak, Krzysztof Wolkiewicz, Tomasz Kaźmierczak. Na ławce rezerwowych Mikołaj Miczyński, Adrian Kiełpiński, Tobiasz Garstka, Filip Kruczyński, Adrian Franczak, Paweł Siwka, Oskar Wegnerski.

Ciekawostką był fakt, że mecz przy Strumykowej prowadził Niemiec, Kevin Behrens z Dolnej Saksonii. Po pierwszym kwadransie lepsze wrażenie sprawiali goście z Obornik, jednak już pięć minut później pierwsza bramkę dla Mieszka strzelił Tomasz Bzdęga. W 26 minucie bardzo ładna centra Marcina Tomaszewskiego i na listę strzelców wpisuje się Gracjan Goździk. To nie był jednak koniec festiwalu bramek. W 30 minucie Krzysztof Wolkiewicz dołożył oborniczanom trzecią bramkę - 3:0 - taki wynik widniał na tablicy wyników po pierwszej połowie.

W drugiej odsłonie meczu zawodnicy Sparty musieli wziąć się do pracy, jeśli myśleli przynajmniej o remisie. Zdobycie bramki okazałą się dla gości za trudną sztuką. Pod koniec meczu Damian Pawlak zdobył czwartą bramkę dla Mieszka.

Dzięki zwycięstwu, Mieszko Gniezno ma 11 punktów przewagi nad wiceliderem w tabeli IV ligi.