Mieszko Gniezno wygrywa, ale tym razem nie szło "jak po maśle"

Paweł Brzeźniak
Dzęki bramkom Krzysztofa Wolkiewicza i Gracjana Goździka Mieszko Gniezno wygrywa szesnasty mecz z rzędu w tym sezonie. Rywal - Kotwica Kórnik - postawił jednak trudne warunki gospodarzom meczu przy Strumykowej.

Gospodarze rozpoczęli mecz w składzie: Wiktor Beśka, Marcin Tomaszewski, Adrian Bartkowiak, Dawid Radomski,Miłosz Brylewski, Marcin Trojanowski, Tobiasz Garstka, Tomasz Bzdęga, Gracjan Goździk, Krzysztof Wolkiewicz, Damian Pawlak. Na ławce rezerwowych Jakub Woźniak, Adrian Franczak, Paweł Siwka, Oskar Wegnerski, Adrian Kiełpiński, Tomasz Kaźmierczak i Damian Garstka.

W pierwszej połowie meczu kibice nie doczekali się bramki. Tak naprawdę spora część pierwszej odsłony w wykonaniu Mieszka wyglądała słabo. Pierwsze trafienie padło w 59 minucie za sprawą Krzysztofa Wolkiewicza. W tym momencie fanom Mieszka ulżyło, bowiem wcześniej piłkarze Kotwicy Kórnik parokrotnie zbliżali się do bramki strzeżonej przez Witora Beśkę.

Zawodnicy gospodarzy oglądali w tym meczu kartki za faule. Mowa o Dawidzie Radomskim i Gracjanie Goździku, którzy dostali żółte kartki. Niestety, była także czerwona kartka dla Miłosza Brylewskiego. Została ona przyznana w 76. minucie, a więc przez kolejnych czternaście Mieszkowcy musieli grać w "dziesiątkę". Nie zdeprymowało to jednak gospodarzy, którzy w 88. minucie podwyższyli prowadzenie na 2:0 za sprawą Gracjana Goździka. Ten wynik udało się utrzymać do końca.