MKK Gniezno: czeka nas kolejne zwycięstwo?

Paweł Brzeźniak
Photo Intro Photography
Po dobrym starcie Nowego Roku i dwóch wygranych z zespołami Asseco i Tarnovii naszych zawodników czekały dwa wyjazdowe spotkania. Z ostatnich czterech meczy wygraliśmy trzy i to powoduje, że jesteśmy w walce o play-off.

MKK Gniezno: dobra passa trwa!

Po niedzielnej porażce w Goleniowie, w środę naszych koszykarzy czekało kolejne spotkanie wyjazdowe. Udali się do Poznania na derbowe spotkanie z tamtejszym AZS Politechnika Poznańska. W głowach mieli jeszcze traumatyczne wspomnienia z drugiej odsłony meczu w Goleniowie, gdzie roztrwonili przewagę 16 oczek z pierwszej połowy. Historia lubi się powtarzać, po pierwszych dwóch kwartach derbowego pojedynku, ponownie gnieźnianie schodzili do szatni z przewagą 16 punktów, prowadząc w stosunku 23-39. Tym razem jednak nasi koszykarze utrzymali koncentrację w trzeciej kwarcie, zwyciężając ją 27-8 i wiadome było już, że dwa punkty pojadą do Pierwszej Stolicy. Czwarta kwarta to gra o honor gospodarzy, którzy zwyciężyli ostatnią odsłonę 27-16.Ostatecznie nasz zespół pokonał akademików 82-58 i jest nadal w grze o upragnione play-off.

Zapraszamy serdecznie na najbliższy mecz, w którym przeciwnikiem będzie zespół Biofarm Basket Suchy Las. Spotkanie odbędzie się w sobotę 21.01 o godzinie 16:00 w hali II LO przy ul. Łubieńskiego.