MKK Gniezno wygrywa z TKM Włocławek i kończy sezon

Paweł Brzeźniak
Foto Intro Photography
Kolejne zwycięstwo w sezonie odnieśli koszykarze Sklepu Polskiego MKK Gniezno, którzy w niedzielę pokonali TKM Włocławek.

MKK Gniezno wygrywa z TKM Włocławek

Mecz zaczął się od nieskuteczności jednej i drugiej strony. Po ponad 4 minutach gry było 2-0 dla MKK. Później było już trochę lepiej, ale wynik po 1 kwarcie to tylko 15-4. W drugiej kwarcie ze skutecznością było już zdecydowanie lepiej. 44-25 do przerwy dawało zawór bezpieczeństwa na drugą część spotkania. Po zmianie stron mecz był bardzo wyrównany. - Walka punkt za punkt spowodowała, że przed ostatnią kwartą w tym sezonie koszykarze z pierwszej stolicy wygrywali 62-44. Ostatnia część upłynęła pod znakiem dobrej, agresywnej gry gnieźnian, która spowodowała, że zdobyliśmy sporo łatwych punktów z szybkiego ataku, kontrolując przebieg końcówki meczu. Wynik 90-62 cieszy kibiców, którzy na kolejne zmagania ligowe będą musieli czekać aż do września. Pomimo coraz lepszej gry w końcówce sezonu naszym graczom nie udało się awansować do fazy PO. Brakowało naprawdę niewiele. Można powiedzieć, że kilku małych punkcików - mówią przedstawiciele klubu.

Gdyby udało się wygrać 2-3 mecze więcej, zespół z Gniezna mógł zająć nawet 4-5 miejsce w tabeli II ligi. Pokazuje to tylko, jak wyrównana liga była w tym sezonie. Z tego oczywiście należy wyciągnąć odpowiednie wnioski i tym też na pewno zajmą się trenerzy i zawodnicy drużyny.

Sklep Polski MKK Gniezno – TKM Włocławek 90-62

- Ogromne podziękowania dla kibiców, którzy jak zawsze wypełnili halę II LO po brzegi. Miejmy nadzieję, że w przyszłym sezonie, który mamy nadzieję, będzie jeszcze lepszy, nadal będą wspierać swoją drużynę. Drużyny przyjezdne mogą nam zazdrościć atmosfery, która panuje na hali podczas każdego meczu. Dlatego dziękujemy wam za bycie z nami podczas wzlotów i upadków! Razem jesteśmy silniejsi! - napisali przedstawiciele klubu na swojej stronie internetowej.