MKS PR Gniezno. Gnieźniankom znów nie udało się pokonać rywalek

Mikołaj Stopczyński
Tegoroczny sezon nie idzie po myśli zawodniczek MKS-u PR Urbis Gniezno. Nasze szczypiornistki ponownie przegrały mecz w ramach PGNiG Superligi.

Trwający sezon jest jednym z najważniejszych wyzwań dla zawodniczek MKS-u PR Urbis Gniezno. Po ostatnich sukcesach gnieźnianki awansowały do najwyższej ligi, czyli PGNiG Superligi Kobiet. Jak na razie jednak "pszczółki" wciąż próbują odnaleźć się w nowych warunkach, do tej pory przegrywając mecze w ramach pierwszych czterech kolejek. Szansą na odmianę sytuacji miał być kolejny mecz przeciwko KPR Gminy Kobierzyce, zajmującego szóste miejsce w tabeli.

Na hali im. Mieczysława Łopatki jak zwykle zagościły tłumy kibiców. MKS może poszczycić się jedną z najwierniejszych społeczności fanów, którzy są z nimi niezależnie od wyników i wspierają głośnym dopingiem na każdym spotkaniu. I tym razem na hali nie brakowało gromkich okrzyków ze wszystkich trybun i zagrzewania do walki o każdą piłkę.

Pierwsza połowa spotkania przyniosła dużo emocji już od samego początku. Przez pierwsze minuty obie drużyny wykazały się dobrą grą w defensywie, przez co początkowo do obu bramek wpadło zaledwie kilka punktów. Niedługo później jednak inicjatywę zaczęły przejmować gościnę które w 10. minucie prowadziły już 6-2, a po kolejnych pięciu minutach 8:4. Pomimo kilku błędów gnieźnianki nie poddawały się i walczyły o każdą piłkę i powoli odrabiając straty. Po sygnale kończących pierwszą połowę gospodynie schodziły do szatni z wynikiem 9-12 i nadziejami na odrobienie niewielkiej, trzypunktowej straty. W trakcie rzutów karnych gnieźnianki ponownie mogły liczyć na Magdalenę Nurską, która bezbłędnie trafiała do siatki rywalek.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 23:30.

MKS PR URBIS Gniezno – Kasprowiak Karolina, Chojnacka Karolina, Hoffmann Dominika, Tanaś Maria, Cieślak Antonina, Konieczna Daria, Kaczmarek Milena, Guziewicz Sandra, Hartman Malwina (2), Matysek Martyna (2), Giszczyńska Marta (2), Kuriata Oliwia (2), Widuch Magdalena (2), Siwka Agnieszka (3), Nurska Magdalena (4), Łęgowska Monika (6).

KPR Gminy Kobierzyce – Kowalczyk Beata, Kucharska Aleksandra, Kozioł Patrycja, Domagalska Oliwia, Ivanović Andela, Wicik Karolina, Chojnacka Patrycja, Olek Aleksandra (1), Macedo Vitoria (1), Cygan Katarzyna (2), Janas Natalia (3), Buklarewicz Małgorzata (3), Despodovska Zorica (3), Shupyk Alona (4), Tomczyk Aleksandra (4), Wiertelak Mariola (9).