MKS PR URBIS Gniezno rozpoczął sezon starciem z SPR SAMBOR Tczew

Natalia Zawodna
Mikołaj Stopczyński
Powraca 1. liga piłki ręcznej kobiet. MKS PR Gniezno rozpoczął sezon starciem z SPR SAMBOR Tczew.

MKS PR URBIS Gniezno udanie zainaugurował zmagania w ramach I ligi kobiet gr. A. W sobotę podopieczne trenerów Roberta Popka i Romana Solarka po niesamowitym spotkaniu pokonały zwycięzcę ubiegłorocznych rozgrywek SPR Sambor Tczew 31:26. Najwięcej bramek dla zespołu z Pierwszej Stolicy Polski rzuciła Magdalena Nurska, nowa twarz w zespole z Gniezna, dotychczasowa trzykrotna królowa strzelczyń I ligi (8).

Sezon 2021/2022 otworzyła Monika Łęgowska, która zanotowała pierwsze tego dnia trafienie pomiędzy słupki przeciwniczek . Tczewianki momentalnie odpowiedziały i przez pierwszy kwadrans gry licznie zgromadzeni tego dnia na hali im. Mieczysława Łopatki kibice byli świadkami bardzo wyrównanego widowiska (7:6). W drugiej odsłonie pierwszej połowy do głosu bardziej zdecydowanie doszły gnieźnianki, które zainkasowały pięć trafienień przy jednej odpowiedzi rywalek (12:7) i zbudowany dość bezpieczną przewagę. Nie oddały jej już do samego końca. Przed przerwą podopieczne trenerów Roberta Popka i Romana Solarka wypracowały czterobramkową zaliczkę i schodziły do szatni w zdecydowanie lepszych nastrojach (16:12).

W drugiej partii SPR Sambor Tczew próbował się zbliżyć do gospodyń. W 47. minucie przyjezdne zdołały zmniejszyć straty do dwóch bramek, ale "Pszczółki" nadal kontrolowały przebieg spotkania. Niebezpiecznie dla miejscowych zrobiło się pod koniec spotkania - w 59. minucie gry na tablicy wyników widniał wynik 28:26, mimo, że drużyna przeciwna grała w jednoosobowym osłabieniu (2-minutowa kara Aleksandry Puckowskiej). W tej sytuacji trener Bartłomiej Pepliński zdecydował się na manewr z wycofywaniem bramkarki i ryzykowną grę do pustej bramki, co skrzętnie wykorzystała skrzydłowa Milena Kaczmarek. W ostatnich sekundach pojedynku w wyniku niedopatrzenia doszło do dość niecodziennej sytuacji, bowiem obydwie bramkarki również zostały ukarane 2-minutowymi karami za nieregulaminowe wybieganie na parket. Sędziowie podyktowali rzuty karne dla miejscowych. Drugi z rzutów z linii 7 metrów wskutek braku bramkarek broniła zawodniczka SPR Sambora Tczew - Magdalena Mazur. Takiej okazji nie mogła nie wykorzystać Magdalena Nurska, która podwyższyła wynik na 31:26.

Dobre debiuty w żółto-czarnych barwach zaliczyły Magdalena Nurska, Oliwia Kuriata i Justyna Świerżewska. Nowe nabytki naszego klubu zdobyły łącznie trzynaście bramek. Po raz pierwszy publiczności zgromadzonej na widowni pokazała się także Dominika Hoffmann - bramkarka, a piętnastoletnia skrzydłowa Maja Schabs po raz pierwszy wybiegła na ligowy parkiet.

MKS PR URBIS Gniezno 31:26 (16:12) - MKS PR URBIS Gniezno

MKS PR URBIS Gniezno: Hoffmann,Konieczna – Kasprowiak (1), Siwka (2), Sawicka (2), Giszczyńska (3), Chojnacka (1), Wabińska, Schlabs, Tanaś, Kuriata (3), Kaczmarek (3), Nurska (8), Matysek (1), Świerżewska (2), Łęgowska (5).

SPR SAMBOR Tczew: Aneta Szczuka, Julia Zwolniak - Kamila Brejska, Julia Duszyńska, Aleksandra Puckowska (2), Magda Krajewska (8), Oliwia Konkolewska, Agnieszka Siekańska (4), Wiktoria Nobis, Weronika Solińska (1), Aleksandra Juć (3), Wiktoria Trzepałka (2), Magdalena Mazur, Katarzyna Zduniak (6), Laura Maury.